www.smucler.cz

Honda ukázala novinky na dvou kolech pro příští rok

6. 11. 2018

Na právě probíhajícím motocyklovém veletrhu EICMA v italském Miláně představila Honda svou kompletní řadu motocyklů pro evropský trh na rok 2019. Na stánku Hondy se objevily dva zcela nové modely a řada dalších si prošla větší či menší modernizací. Některé modely přijedou v roce 2019 v nových barvách.

CB650R

Před rokem Honda uvedla trojici modelů CB1000R, CB300R a CB125R, které se pyšní unikátním stylem „Neo Sports Café”. Z trojice se nyní stává čtveřice, k modelům z minulého roku přibyl zástupce středněobjemové kategorie CB650R. Srdcem motocyklu je řadový čtyřválec s plynulým průběhem výkonu. Nechybí charakteristický kruhový světlomet s výrazně tvarovanou nádrží, o příslušnosti do rodiny „Neo Sports Café” tak nemůžou být sebemenší pochyby.

Kromě exkluzivního designu se může CB650R pochlubit USD 41mm vidlicí Showa s rozdílnými tlumiči (Separate Function Forks), radiálně upevněnými čtyřpístkovými brzdovými třmeny vpředu, systémem nastavitelné kontroly trakce, pomocnou kluznou spojkou nebo moderním přístrojovým panelem. Výsledkem snahy konstruktérů a designérů je stylový motocykl střední kategorie, který si jistě najde cestu do garáží mnoha motorkářů toužících po moderním retro motocyklu.

CBR650R

Dalším přírůstkem v nabídce je model CBR650R, jehož vzhled vychází z modelu CBR1000RR Fireblade, především svými ostrými a agresivními rysy s rozšířenou boční kapotáží, krátkou zádí a dvěma úzkými světlomety s LED. CBR650R má o 6 kilogramů nižší hmotnost než CBR650F a díky řídítkům posunutým o 30 mm vpřed a stupačkám posunutým dozadu a vzhůru nabízí sportovnější jízdní pozici.

Klasický řadový čtyřválec prošel úpravami, díky kterým je hodnota maximálních otáček o 1 000 ot./min výše a nabízí o 5 % vyšší výkon, dosahuje tak výkonu 70 kW při 12 000 ot./min. Díky agresivnímu vzhledu, motoru s charakterem a kvalitnímu podvozku si novinka písmeno „R” v názvu doopravdy zaslouží. Modely CBR650R a CB650R budou k dispozici i ve verzi s výkonem 35 kW pro držitele řidičských průkazů A2.

CB500F, CBR500R a CB500X

Řadový dvouválec s objemem 500 ccm se v Evropě od začátku prodeje v roce 2013 objevil ve více než 75 000 motocyklech. Do příštího roku vstupuje v modelech CB500F, CBR500R a CB500X s vyšším výkonem a točivým momentem v rozmezí od tří do sedmi tisíc otáček za minutu. Všechny tři modely dostaly nové zadní odpružení, pomocnou kluznou spojku, kompletní LED osvětlení, modernizované LCD přístrojové panely a nové koncovky výfuku, které zajistí výraznější zvukový projev.

Model CB500F má agresivnější design díky nové kapotáži a bočním krytům, které navazují na nádrž. CBR500R je oproti předchůdci užší a jeho vzhled je více inspirovaný  modelem Fireblade. Enduro CB500X nově dostalo 19" přední kolo, odpružení s delšími zdvihy, užší sedlo a robustnější kapotáž, díky tomu si lépe poradí s jízdou v terénu.

Menších změn se dočkaly i další modely

Cestovní koráb GL1800 Gold Wing je synonymem pro komfort a luxus na dvou kolech. Po výrazné modernizaci v roce 2018, kdy se objevil s novým designem, nižší hmotností a novými funkcemi, přijede v roce 2019 v nových barvách. Verze s manuální převodovkou bude dostupná v novém odstínu Darkness Black Metallic a verze s dvojspojkovou automatickou převodovkou DCT se bude nabízet v nové perleťově modré Pearl Hawkseye Blue.

Oblíbený skútr SH300i vstupuje do roku 2019 se systémem nastavitelné kontroly trakce Honda Selectable Torque Control a s chytrým vrchním kufrem se systémem bezdrátového klíče. Terénní skútr X-ADV, který dostal systém nastavitelné kontroly trakce již před rokem, bude v příštím roce k dispozici v „kamuflážové” zelené barvě.

Modely CB1000R a CB1000R+ budou k dostání ve stříbrném odstínu Sword Silver Metallic. Custom motocykl Rebel se v nabídce objeví v nové šedé perleťové barvě Pearl Cadet Grey a v matné šedé metalíze Matt Axis Grey Metallic. NC750X dostalo tmavě stříbrnou boční kapotáž a skútry SH125i a SH150i nově mají černé (u bílého provedení stříbrné) přední panely a boky podlahy.

Dále by vás mohlo zajímat

V Šanghaji se představila studie ID. ROOMZZ

Volkswagen na akci „Brand SUV Night”, která se konala krátce před zahájením autosalonu v Šanghaji, představil dalšího člena řady ID., studii ID. ROOMZZ. Jedná se o pět metrů dlouhé SUV, které se kromě nulových emisí pyšní mimořádnou všestranností. Je navrženo tak, aby vyhovovalo nejnáročnějším p...

číst dále

Passat překonal hranici 30 milionů vyrobených vozů

Volkswagen Passat 3. dubna pokořil hranici 30 milionů vyrobených vozů a stanovil tak rekord v segmentu vozů střední třídy. Neexistuje žádný jiný model střední třídy, který by se prodával v takovém objemu jako právě Passat. Jubilejní vůz byl vyroben ve výrobním závodě v německém Emdenu. Konkrét...

číst dále

Volkswagen testuje plně automatizované vozy

Koncern Volkswagen provádí testování plně automatizovaných vozidel v reálném městském provozu v německém Hamburku. Je to poprvé, kdy Volkswagen testuje automatizovanou jízdu úrovně 4 ve skutečném provozu. Testů se účastní pět vozů Volkswagen e-Golf , které jsou vybaveny laserovými skenery, kame...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2019 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl