www.smucler.cz

Volkswagen T-Cross: Malý crossover s velkými ambicemi

26. 10. 2018

Volkswagen v Amsterdamu představil dlouho očekávaný crossover T-Cross. T-Cross vychází z kabrioletu Breeze, který se představil již v roce 2016 v Ženevě. Představený T-Cross je sice klasický crossover s pevnou střechou, i tak ale na sebe poutá značnou dávku pozornosti. Vyrábět se bude ve městě Pamplona ve Španělsku, kde Volkswagen investoval do výrobního závodu přes miliardu eur.

I přes poměrně kompaktní vnější rozměry vypadá T-Cross mohutně díky výrazné přídi se širokou mřížkou chladiče a do boků protaženým světlometům. Na bocích zaujmou dva ostré prolisy, zadní části pak dominují diodová světla, která jsou propojena reflexním pásem, jenž vůz opticky rozšiřuje.

Na délku T-Cross měří 4107 mm, rozvor dosahuje délky 2563 mm a výška činí 1556 mm. Zavazadlový prostor se rozhodně za svou velikost nemusí stydět, jeho objem se pohybuje v rozmezí mezi 385 l a 455 l v závislosti na posunutí zadních sedadel, která lze nastavit v rozsahu 140 mm. Po sklopení zadní řady sedadel dělené v poměru 60:40 vznikne prostor o objemu 1281 l.

Tři benzíny, jeden diesel

V nabídce motorizací se alespoň prozatím objevují tři benzínové motory a jeden dieselový. Dostupné jsou tříválce 1.0 TSI s výkonem 70 kW nebo 85 kW a čtyřválec 1.5 TSI s výkonem 110 kW a vypínáním dvou válců. Dieselové jednotky zastupuje čtyřválec 1.6 TDI s výkonem 70 kW. Všechny motory splňují normu Euro 6d TEMP a jsou vybaveny systémem start-stop. Výkon se přenáší výhradně na přední kola, a to buď přes manuální převodovku s pěti či šesti stupni nebo automatickou převodovku DSG se sedmi převodovými stupni v závislosti na zvolené motorizaci a preferencích řidiče.

Slušná porce výbavy

Již ve standardu je sedadlo řidiče výškově nastavitelné a všechna okna jsou elektrická. Základní výbava obsahuje rovněž multimediální systém s 6,5" dotykovým displejem. Výbavový stupeň Life obsahuje navíc například multifunkční volant, parkovací senzory, manuální klimatizaci a 16" kola z lehkých slitin. Ve výbavovém stupni Style se nachází LED světlomety, kožený paket, jiná sedadla, 17" kola z lehkých slitin a automatická klimatizace Climatronic. Při zvolení výbavy Life nebo Style je možné objednat paket Design nebo sportovní paket R-Line. Na výběr je 12 odstínů karoserie a 3 barevné dekory interiéru (černé, oranžové, zelené). Na přání lze zvolit i 18" kola nebo zatmavení zadních skel.

V T-Crossu je samozřejmě k dispozici i řada asistenčních systémů, které jsou buď součástí výbavových stupňů nebo jsou dodávány na přání. Při jízdě budou řidiči asistovat například systém Front Assist s funkcí automatického brzdění, systém sledování jízdního pruhu Lane Assist, systém sledování mrtvého úhlu nebo asistent rozjezdu do kopce. Ve městě řidič jistě ocení parkovací asistent Park Assist a na dálnici či rychlostní silnici je užitečným pomocníkem adaptivní tempomat.

Dále by vás mohlo zajímat

Škoda potvrzuje, že alternativní pohony jsou na vzestupu

Automobilový svět se rychle mění, konvenční spalovací motory ustupují a čím dál větší podíl získávají alternativní pohony – potvrzují to i prodejní statistiky tuzemské Škodovky. To ale neznamená, že byste zítra museli nasednout do elektromobilu, alternativ, jak jezdit úsporně, je celá řada! ...

číst dále

Nový VW Amarok by mohl přijet v silné verzi o výkonu 300 koní

Nový Amarok má k premiéře ještě celkem daleko, přesto se o pick-upu objevuje další hrstka informací. Volkswagen a Ford už v lednu minulého roku oznámili novou alianci, jejímž cílem je společný vývoj nových užitkových vozidel a rovněž pick-upů. A jak už víme, právě nová generace pick-upu Amar...

číst dále

Mild hybrid, plug-in hybrid a CNG: Nové motorizace modelu ŠKODA OCT...

Nejprodávanější model značky ŠKODA nabízí tři různé alternativní pohony: plug-in hybrid, mild-hybrid a pohon na zemní plyn Čtvrtá generace modelu ŠKODA OCTAVIA nabízí inovativní asistenční systémy a vysokou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti Moderní infotainment, zabudovaná eSIM a r...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2020 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl