www.smucler.cz

Volkswagen Grand California – Obytný vůz pro dobrodruhy

20. 6. 2019

V letošním roce se konal již 15. ročník Transportersrazu, který uspořádala značka Volkswagen Užitkové vozy společně s Transporterclubem. Na srazu, kde se objevilo téměř 250 vozů různých generací, v rámci doprovodného programu proběhla výstavní premiéra modelu Grand California v České republice.

Grand California je určena pro opravdové milovníky života s obytným vozem. Cestovatelé mají k dispozici vybavenou kuchyni s dvěma vařiči a dřezem a kompletně zařízenou koupelnu s toaletou. V nabídce výbavy na přání je pak například satelit, LTE router nebo fotovoltaické panely. V obytném prostoru jsou k dispozici zásuvky s napětím 12 V a 230 V. Vzhledem k tomu, že se jedná o originální přestavbu značky, pyšní se vysokou kvalitou zpracování i těch nejmenších detailů a samozřejmostí je dostupná servisní podpora v široké síti autorizovaných prodejců.

Dlouhá a ještě delší

Na výběr je ze dvou velikostních variant. Grand California 600, která na délku měří 6 metrů, nabízí příčně umístěnou postel o velikosti 193 x 136 cm a patrovou postel pod střechou se dvěma místy na spaní s délkou 170 cm. Mohou se v ní tedy vyspat až čtyři osoby. Grand California 680 je s délkou 6,80 metru opravdovým korábem silnic určeným pro dva cestovatele, pro které je připravena postel o rozměrech 200 x 167 cm. Cestovatelé zde naleznou také spoustu úložného prostoru.

Odhodlání mu nechybí

Model pro dobrodruhy je postaven na základu modelu Crafter a pyšní se tak velmi dobrými jízdními vlastnostmi. Pod kapotou se ukrývá dvoulitrový motor TDI s výkonem 130 kW a osmistupňovou automatickou převodovkou. Standardně je poháněna přední náprava, ale v nabídce je i verze s pohonem všech kol 4Motion s uzávěrkou zadního diferenciálu.

Základní cena kratší verze Grand California 600 je 1 398 027 Kč a prodloužená varianta 680 stojí od 1 450 978 Kč včetně DPH.

Dále by vás mohlo zajímat

Side Assist – systém pro změnu jízdního pruhu

Side Assist je užitečný pomocník, který poskytuje řidiči podporu při změně jízdního pruhu a pomáhá tak zvyšovat bezpečnost jízdy. Funkce je založena na dvou radarových systémech v zadní části vozu, které monitorují prostor za vozidlem a po stranách vozu. Pro řidiče tak již nebude problém, když ...

číst dále

SEAT startuje výrobu nové manuální převodovky MQ281

SEAT Componentes, jeden ze tří výrobních závodů španělské značky, startuje výrobu nové převodovky MQ281 koncernu Volkswagen. Šestistupňová manuální převodovka se bude instalovat do vozů značek SEAT , Volkswagen , Škoda a Audi. Maximální kapacita výroby je 450 000 převodovek ročně. Výrobu p...

číst dále

Kodiaq a Karoq se pro modelový rok 2020 dočkaly vylepšení

Oblíbené SUV modely Škoda Kodiaq a Škoda Karoq vjíždí do modelového roku 2020 s vylepšeními po technické i optické stránce. Rozšířena byla nabídka bezpečnostní a komfortní výbavy. Oba modely mohou být nyní vybaveny systémem Side Assist, který řidiče upozorňuje na vozidla v mrtvém úhlu až do ...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2019 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl