www.smucler.cz

Nový Golf prokázal své kvality v testech bezpečnosti

3. 1. 2020

Nový Volkswagen Golf 8. generace absolvoval testy bezpečnosti nezávislé organizace Euro NCAP a prošel na výbornou – s maximálním počtem pěti hvězdiček. Modelu Golf zkušební komisaři udělili vysoká hodnocení ve všech hodnocených kritériích. Výborně obstál v případě ochrany dospělých i dětských cestujících a velmi dobře dopadl i případě ochrany chodců. Pochlubit se může rovněž vysokým hodnocením asistenčních a bezpečnostních systémů, dodávaných v sériové výbavě.

Ochrana dospělých a dětí

Nárazových zkoušek se zúčastnilo několik vozů modelu Golf s motorem 1.5 TSI. Ty postupně prošly čelním nárazem 40 procenty šířky vozu do deformovatelné překážky, čelním nárazem celou šířkou karoserie do nepoddajné bariéry, bočním nárazem a bočním nárazem do sloupu. Nárazové rychlosti při testech dosahovaly 32 až 64 km/h. Se sedadly připevněnými na pohyblivé zkušební stolici byly realizovány testy zaměřující se na riziko poranění krční páteře při nárazu zezadu. Testování se nevyhnul ani systém nouzového brzdění Front Assist. Ze všech zmíněných testů si Golf celkem vysloužil skvělých 95 procent možných bodů v kategorii ochrany dospělých cestujících.

Při hodnocení ochrany dětí se vycházelo z výsledků čelních a bočních nárazů. K nim však navíc přibylo hodnocení testů montáže dětských sedaček a posouzení funkčnosti upevňovacích prvků, jako je ISOFIX. V kategorii ochrany dětí nový Golf dosáhl výborného 89procentního zisku bodů.

Ochrana chodců a cyklistů

Dále probíhaly simulace střetu vozidla s chodcem a zkoumaly se jeho důsledky pro oblast hlavy, stehen a holení. Prověřena byla také účinnost systému nouzového brzdění v případě hrozící kolize s chodcem či cyklistou. V této kategorii Golf získal 76 procent možných bodů.

Asistenční a bezepčnostní systémy

Čtvrtou hodnocenou kategorií jsou asistenční a bezpečnostní systémy, jako je asistent nouzového brzdění v městském provozu nebo asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist. Oba tyto systémy se nachází již v sériové výbavě nového Golfu. Systém nouzového brzdění modelu Golf je rozšířen o funkci rozpoznávání cyklistů, podporu řidiče při vyhýbacím manévru a asistent pro odbočování. Podporu elektronických pomocníků zkušební komisaři ohodnotili 78 procenty bodů.

Na přání je možné Golf vybavit dalšími vyspělými asistenčními systémy. Mezi ně patří například adaptivní tempomat ACC s předvídavým rozpoznáváním rychlostí nebo systém Travel Assist, který umožňuje částečně automatizovanou jízdu rychlostí až 210 km/h. K vyšší bezpečnosti přispívá také komunikační rozhraní Car2X, prostřednictvím kterého Golf v nebezpečných situacích komunikuje s ostatními vozidly a okolní dopravní infrastrukturou. Mezi volitelnými systémy jsou dále asistent pro jízdu v koloně, asistent pro sledování slepého úhlu, asistent pro vyjíždění z parkovacího místa a parkovací asistent.

Dále by vás mohlo zajímat

Vozy Škoda s pohonem 4×4 se nezaleknou žádné výzvy

Užitečný pohon všech kol 4×4 se u automobilů značky Škoda objevil již v roce 1999. Prvním modelem s pohonem všech kol v nabídce byl model Octavia Combi 4×4. Funkci efektivního pohonu, který funguje zcela automaticky, aktuálně zajišťuje pátá generace elektronicky řízené mezinápravové vícelamelové...

číst dále

Šmucler TV - 22. díl

Vytáhli jsme na projížďku zelenou raketu, eletrické CITIGOe iV. Podívejte se, co na něj náš moderátor Vašek říká.  

číst dále

Nový SEAT Leon – první jízda

Pojďme si představit novou generaci modelu SEAT Leon . Na svou první jízdu nás s sebou vezme Daniel Cortina, produktový manažer pro modelovou řadu Leon. Nezaměnitelný design světlometů Nový Leon na silnici poznáte na první pohled, a to i v noci díky charakteristickým předním světlometům a t...

číst dále

Z našeho Instagramu

Autocentrum Jan Šmucler
Nový SEAT LEON je tady! 😍
Autocentrum Jan Šmucler
Nový @seat #Leon. To je sportovní vzhled a moderní interiér s maximální konektivitou. 😍
Autocentrum Jan Šmucler
Máme tu pro vás první ochutnávku z testování nového @seat #LEON nedaleko španělského Martorell. 🇪🇸
Autocentrum Jan Šmucler
Formentor, první samostatný model značky CUPRA 🖤
Autocentrum Jan Šmucler
Výkonné hybridní SUV CUPRA Formentor přijede už letos na podzim 🖤
Autocentrum Jan Šmucler
CUPRA Formentor: exkluzivní sportovní plug-in hybrid ze Španělska 🖤
více zábavy na našem Instagramu
© 2020 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl