www.smucler.cz

První čistě elektrické SUV značky Škoda dostalo jméno Enyaq

12. 2. 2020

Je rozhodnuto. První sériově vyráběné elektrické SUV značky Škoda dostalo jméno Enyaq. Tímto označením Škoda zakládá novou rodinu jmen – počáteční písmeno „E“ odkazuje na elektromobilitu a písmeno „Q“ na konci se již několik let objevuje ve jménech úspěšných SUV této mladoboleslavské automobilky. S novým modelem Enyaq dělá Škoda v roce 2020 další významný krok v éře elektromobility.

Lekce irského jazyka

Jméno připravovaného modelu je odvozeno od irského slova „enya“, které vyjadřuje „zdroj života“. Samotné slovo pak má původ v jiném irském slově – „Eithne“, jehož volný překlad vyjadřuje esenci, duch či princip. Významy těchto slov ukazují, jak lze na nový model značky Škoda pohlížet. „Zdroj života“ znázorňuje začátek nové éry elektromobility. Slovo „enya“ má navíc charakter, lze snadno vyslovit a není těžké si ho zapamatovat. Ideálně se tak hodí k začátku nové etapy ve 125leté historii automobilky.

Jména současných SUV modelů značky – Kodiaq, Karoq a Kamiq– odkazují na jazyk Inuitů, žijících na severu Kanady a v Grónsku. Budoucí čistě elektrické modely bude Škoda spojovat s irštinou, konkrétně se severní, mýty proslulou částí ostrova.

Elektrifikovaná budoucnost

Škoda Enyaq bude první sériový vůz značky Škoda, postavený na bázi modulární platformy MEB koncernu Volkswagen pro elektrifikované vozy, který bude s více než deseti dalšími elektrifikovanými modely uveden na trh do konce roku 2022 v rámci rodiny Škoda iV.

Škoda odhaduje, že do roku 2025 budou elektrifikované – čistě elektrické a plug-in hybridní – modely tvořit 25 procent prodejů značky. Do roku 2021 automobilka do vývoje elektrifikovaných modelů a celého ekosystému pro moderní řešení mobility investuje dvě miliardy eur.

Dále by vás mohlo zajímat

Volkswagen zakončil rok 2020 jako jednička mezi importéry

>  V České republice bylo v roce 2020 registrováno 16 767 nových osobních vozů Volkswagen >  Pětice nejúspěšnějších modelů: Golf, Tiguan, Passat, Touran a Polo >  Úspěšné zahájení prodeje elektromobilu ID.3 se 101 registracemi Volkswagen potvrdil v loňském roce pozici ne...

číst dále

S vozy ŠKODA v zimě pohodlně a bezpečně

› Električtí pomocníci ve vozech ŠKODA vyhřívají čelní sklo, zrcátka, sedadla a volant › Účinně zprostředkují optimální výhled a zajistí ruce i nohy v teple › Inovativní tepelné čerpadlo ve voze ŠKODA ENYAQ iV bude vůz vyhřívat ještě efektivněji a zvýší jeho dojezd Po desetiletí bylo v au...

číst dále

ŠKODA OCTAVIA nominována na cenu

Nová ŠKODA OCTAVIA se uchází o své další mezinárodní ocenění. Čtvrtá generace bestselleru automobilky ŠKODA byla nominována do užšího výběru renomovaného ocenění "Auto roku". Z celkem 29 kvalifikovaných nových automobilů uvedených na trh během posledních dvanácti měsíců se ŠKODA OCTAVIA dostala...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2021 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl