Může se zdát, že přepis vozidla je složitý a zbytečně zdlouhavý. Obtížný však nijak zvlášť není, stačí jen vedět, kdy a kam zajít. Zdlouhavý také být nemusí - záleží na tom, v jakou dobu přijdete na úřad.
Při přepisu je nutné s sebou mít několik dokumentů.
Převod automobilu na kupujícího můžete od 1.6.2017 vyřídit na kterémkoliv úřadu s rozšířenou působností. Na úřad by se měli dostavit obě strany - prodávající i kupující. Problémy nastávají, když kupující přijede koupit vozidlo mimo pracovní dobu úřadu, zpravidla o víkendu. Pro to existuje jediné možné řešení. Je třeba předat prodávajícímu ověřenou plnou moc, aby přepis na úřadu vyřídil po podepsání kupní smlouvy sám v úředních hodinách. Pak musí technický průkaz a osvědčení o registraci poslat poštou.
V postupu s plnou mocí je nutné se na prodávajícího spolehnout, že vše opravdu zařídí a dokumenty pošle. Občas se však stává, že tomu tak není a řešení bývá složité. Plnou moc je samozřejmě možné použít i opačně, ale tuto variantu opravdu nedoporučujeme, kupující si na sebe vozidlo přihlásit nemusí a může tak stále jezdit s "vaším".
Poslední potřebnou věcí je občanský průkaz obou stran, případně jedné, pokud má ověřenou plnou moc.
Existuje několik způsobů, jak můžete svůj vůz prodat, a jestli chcete mít s prodejem co nejméně starostí, nejjednodušší způsob je svěřit své vozidlo autobazaru, který se o celý prodej postará. Pokud vás zajímá, jaké možnosti prodeje autobazary poskytují nebo jak máte vůz připravit na prodej svépomocí, dozvíte se o tom v článku Jak prodat automobil.