www.smucler.cz

Plug-in hybrid

5. 9. 2016

Pojmem Plug-in hybrid se označují auta s hybridním pohonem, jejichž akumulátory mohou být dobity z obyčejné zásuvky. Jedná se o plnohodnotné hybridy, které mohou být poháněny čistě elektrickou energií z akmulátorů, samotným spalovacím motorem či kombinací obojího.

Výhoda Plug-in hybridu

Hlavní výhodou těchto automobilů je nižší spotřeba paliva při provozu ve městě. Na jedno nabití dokáží zpravidla ujet několik desítek kilometrů. V případě jízdy vyššími rychlostmi hraje hlavní roli spalovací motor, který je na tento účel optimalizovaný. Když jedete pouze díky spalovacímu motoru, automobil automaticky dobíjí akumulátor pro elektromotor.

Cena Plug-in hybridu

I když princip funkčnosti Plug-in hybridu nezní nikterak složitě, tak se jedná o poměrně složitý systém. Zejména nutnost použití dvou motorů (elektrický a spalovací) a akumulátoru pro pohon elektromotoru zvyšují cenu automobilu s tímto druhem pohonu.

Dále by vás mohlo zajímat

Šmucler TV - 43. díl

Nový Caddy je tu. Kolik je v něm místa? To zjistí Vašek v testu.

číst dále

ŠKODA AUTO dodala v roce 2020 zákazníkům na celém světě

ŠKODA AUTO dodala zákazníkům v roce 2020 celkem 1 004 800 vozů a již posedmé v řadě tak překonala milionovou hranici. Na pozadí náročné situace spojené s pandemií koronaviru tento výsledek jasně potvrzuje účinnost přijatých opatření na podporu prodeje. Po uzavření českých výrobních závodů a doč...

číst dále

Značka Volkswagen ztrojnásobila v roce 2020 počet dodaných elektrom...

>  Značka Volkswagen osobní vozy zvýšila počet elektromobilů dodaných zákazníkům na celém světě o 197 procent, u všech vozů s elektrifikovaným pohonem došlo k meziročnímu nárůstu o 158 procent >  Volkswagen byl v roce 2020 lídrem německého trhu s elektricky poháněnými vozy >...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2021 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl