www.smucler.cz

Nový VW Amarok by mohl přijet v silné verzi o výkonu 300 koní

21. 9. 2020

Nový Amarok má k premiéře ještě celkem daleko, přesto se o pick-upu objevuje další hrstka informací.

Volkswagen a Ford už v lednu minulého roku oznámili novou alianci, jejímž cílem je společný vývoj nových užitkových vozidel a rovněž pick-upů. A jak už víme, právě nová generace pick-upu Amarok vznikne na základě techniky Fordu, přesněji známého modelu Ranger, rovněž v nové generaci. Právě na německý pick-up se nyní blíže zaměřuje magazín Auto Bild.

Ostatně kromě nové, bytelněji vypadající masky se ani neočekává, že by se Volkswagen (a Ford diktující vývoj) od vzoru klasického pracovního pick-upu kdovíjak vzdálil. Nové ilustrace také nepochybně vycházejí z dosavadní generace Amaroku, což zvýrazňuje i pouze lehce přepracována záď modelu.

Volkswagen potvrdil, že nebýt výhodné aliance s Fordem, model Amarok by skončil bez nástupce. Nová generace německého pick-upu nebude pouze využívat platformu Rangeru, ale jeho výroba bude rovněž probíhat v továrně Fordu v Jihoafrické republice. Představení se očekává někdy během příštího roku se startem výroby v roce 2022.

A zatímco se od Fordu opět čeká i příchod výkonné specifikace Raptor, podle německého Auto Bildu má Volkswagen rovněž přemýšlet o uvedení silné verze, která by rozšířila rodinu modelů s označením R. Vrcholný Amarok R by tedy mohl využívat přeplňovaný naftový čtyřválec naladěný na okolo 300 koní (221 kW), u něhož by již ostřejší vzhled původní ilustrace VW seděl mnohem více.

Dále by vás mohlo zajímat

Šmucler TV - 43. díl

Nový Caddy je tu. Kolik je v něm místa? To zjistí Vašek v testu.

číst dále

ŠKODA AUTO dodala v roce 2020 zákazníkům na celém světě

ŠKODA AUTO dodala zákazníkům v roce 2020 celkem 1 004 800 vozů a již posedmé v řadě tak překonala milionovou hranici. Na pozadí náročné situace spojené s pandemií koronaviru tento výsledek jasně potvrzuje účinnost přijatých opatření na podporu prodeje. Po uzavření českých výrobních závodů a doč...

číst dále

Značka Volkswagen ztrojnásobila v roce 2020 počet dodaných elektrom...

>  Značka Volkswagen osobní vozy zvýšila počet elektromobilů dodaných zákazníkům na celém světě o 197 procent, u všech vozů s elektrifikovaným pohonem došlo k meziročnímu nárůstu o 158 procent >  Volkswagen byl v roce 2020 lídrem německého trhu s elektricky poháněnými vozy >...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2021 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl