www.smucler.cz

Nový SEAT Leon překvapí výrazným designem

15. 1. 2020

Již brzy se představí nová generace modelu SEAT Leon. Úspěšný model španělské značky na první pohled ohromí zcela novým designem, který si však stále zachovává svůj nezaměnitelný dynamický styl. Těšit se dle prvních zpráv můžeme na větší vnější rozměry, ladnější linie a výrazněji tvarovanou záď, jejíž část byla s předstihem zveřejněna.

Více prostoru

Připravovaný Leon je postaven na platformě MQB Evo, která designérům poskytla potřebnou variabilitu. Nabízet se bude stále jako hatchback s pětidveřovou karoserií a v praktické verzi Sportstourer, která spolehlivě zaujme místo rodinného vozu. Novinka také nabídne více prostoru.

„Náš tým navrhl pro zcela nový SEAT Leon odvážný a jednoduchý design, který vyzařuje odhodlání a sílu. Jednoduchost pramení z našeho přesvědčení, že většinu věcí lze vyjádřit pouhými několika liniemi. Odhodlání a síla patří mezi atributy, díky nimž jsou naše vozy rozpoznatelné a svůdné na první pohled,“říká Alejandro Mesonero-Romanos, šéfdesignér značky SEAT.

Přitažlivý design. Ještě lepší funkčnost.

Ve srovnání se současnou generací bude mít nový model výraznější řešení tvarů, které má zajistit ještě více elegance a na lakovaných plochách karoserie vytvořit zřetelné kontrasty světla a stínu. Zadní část se může pochlubit LED svítilnami po celé šířce karoserie. Osvětlení v kombinaci se spoilerem navozuje pocit rychlosti dokonce i u stojícího vozu.

Nový SEAT Leon byl kompletně navržen a vyvinut v komplexu značky SEAT ve španělském Martorellu, kde bude také vyráběn. Kromě jedinečného designu má patřit k nejbezpečnějším vozidlům ve své kategorii a velmi vyspělý bude i v oblasti digitalizace. V nabídce se objeví rovněž elektrifikované pohony. Čtvrtá generace modelu Leon bude představena světu již 28. ledna.

Dále by vás mohlo zajímat

„Světlo je nový chrom“: Světelný design nového modelu ID.4

Pozoruhodný a nezaměnitelný: Přední světlomet systému IQ.Light ve výbavě nového modelu ID.4 > První elektricky poháněné SUV značky Volkswagen přináší nová řešení v oblasti osvětlení > IQ.Light: světlomety Matrix LED s funkcemi trvale zapnutých dálkových světel a mrknutí oka >  Zadní...

číst dále

ID.R v novém designu

Tvar a barva ID rodiny Volkswagen ID.R má nový vzhled.  Poté, co čistě elektricky poháněný závodní vůz společnosti Volkswagen Motorsport od zahájení projektu v roce 2018 již vytvořil tři rekordy v šedé, modré a červené barvě na třech kontinentech, představí se na Goodwood SpeedWeek (16. –...

číst dále

ŠKODA FABIA COMBI: Úspěšný model slaví 20 let

› Oblíbený model FABIA COMBI byl poprvé představen v roce 2000 na autosalonu v Paříži › Dosud bylo vyrobeno celkem přibližně 1,5 milionů vozů FABIA COMBI ve třech generacích › FABIA COMBI je skvělým příkladem vynikající prostornosti, jak je pro vozy značky ŠKODA typické, při zachování kompa...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2020 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl