www.smucler.cz

CUPRA Formentor ovládne silnice ještě v letošním roce

25. 6. 2020

Nezadržitelně se blíží uvedení nového modelu CUPRA Formentor. Nyní už má za sebou testovací jízdy i Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA, který připravovaný ambiciózní vůz zkoušel pod dohledem Jordiho Geného, závodního jezdce značky CUPRA a mistra světa v závodech cestovních vozů. Zanedlouho bude zahájena sériová výroba nového modelu a na silnicích ho budeme moci potkávat již na podzim. CUPRA Formentor se bude vyrábět na montážní lince 2 v závodě ve španělském Martorellu.

Další novinky budou následovat

Při únorovém otevření sídla společnosti CUPRA Garage byla představena nová generace modelové řady Leon, model Formentor se dočkal světové premiéry v březnu. Nyní pomalu přichází čas na podniknutí dalších kroků v rámci rozvoje tohoto mladého výrobce automobilů, zrozeného na pevných základech značky SEAT. Můžeme tak s napětím očekávat další novinky, které značka CUPRA přichystá.

„Formentor je prvním modelem, zkonstruovaným výhradně pro značku CUPRA. Tento model reprezentuje rozhodující okamžik v realizaci našeho cíle získat si srdce automobilových fanoušků na celém světě. Po slavnostním otevření sídla CUPRA Garage a prezentaci modelu CUPRA Leon značí Formentor začátek vzrušujícího období, v němž se stane pilířem značky,“říká Wayne Griffiths.

100% CUPRA. 100% dokonalý.

První 100% model CUPRA, zcela od základu vyvinutý a vyráběný touto značkou, bude u prodejců dostupný na podzim letošního roku. Na výběr bude hned několik motorů, chybět nebude ani zážehová jednotka s výkonem 310 koní. V roce 2021 se objeví externě nabíjitelná verze (PHEV) s celkovým výkonem hybridní soustavy 245 koní a dojezdem přibližně 50 kilometrů v čistě elektrickém režimu.

Co lze od modelu Formentor čekat? Tento hospodárný crossover nabídne dokonalou kombinaci podmanivého vnějšího designu, interiéru s jedinečnými detaily, moderních technologií a především závodního DNA značky CUPRA. Pozadu nezůstane například ani v oblastech konektivity a bezpečnosti, když nabídne nový informační a zábavní systém s 12" displejem a pokročilé asistenční systémy, které kromě bezpečnosti zvyšují také komfort při řízení.

Dále by vás mohlo zajímat

Škoda potvrzuje, že alternativní pohony jsou na vzestupu

Automobilový svět se rychle mění, konvenční spalovací motory ustupují a čím dál větší podíl získávají alternativní pohony – potvrzují to i prodejní statistiky tuzemské Škodovky. To ale neznamená, že byste zítra museli nasednout do elektromobilu, alternativ, jak jezdit úsporně, je celá řada! ...

číst dále

Nový VW Amarok by mohl přijet v silné verzi o výkonu 300 koní

Nový Amarok má k premiéře ještě celkem daleko, přesto se o pick-upu objevuje další hrstka informací. Volkswagen a Ford už v lednu minulého roku oznámili novou alianci, jejímž cílem je společný vývoj nových užitkových vozidel a rovněž pick-upů. A jak už víme, právě nová generace pick-upu Amar...

číst dále

Mild hybrid, plug-in hybrid a CNG: Nové motorizace modelu ŠKODA OCT...

Nejprodávanější model značky ŠKODA nabízí tři různé alternativní pohony: plug-in hybrid, mild-hybrid a pohon na zemní plyn Čtvrtá generace modelu ŠKODA OCTAVIA nabízí inovativní asistenční systémy a vysokou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti Moderní infotainment, zabudovaná eSIM a r...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2020 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl