www.smucler.cz

Značka CUPRA se přestěhovala do nového domova

20. 2. 2020

Značka CUPRA, oddaná vozům se sportovními geny a dechberoucím designem, se konečně dočkala svého nového domova, který reprezentuje její ambice. V globální centrále značky s teprve dvouletou historií budou vyvíjeny její budoucí modely. Dvoupodlažní budova má plochu 2400 metrů čtverečních a pyšní se specifickou architekturou, která připomíná prostory boxů na závodních okruzích.

„Sídlo značky CUPRA je vyvrcholením naší konsolidace jako nezávislé značky. Vlastní zázemí nám umožní zvýšit počet zaměstnanců na 200 a rozšířit náš klub milovníků ušlechtilých automobilů na celém světě,“říká k otevření nového sídla Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA.

Navržena pro budoucnost

Budova nabízí 12 nabíjecích přípojek pro vozy s elektrickým pohonem, je tak připravena vyhovět nastupujícímu trendu elektrické mobility. Samotná budova pak využívá moderních postupů a inovací v oblasti konstrukce, materiálů a povrchových úprav. Samozřejmostí je energetická hospodárnost – regulace osvětlení, topení a chlazení probíhá automaticky v závislosti na počasí.

„Nový komplex CUPRA Garage nám umožní konsolidovat naši organizační strukturu v době, která je pro značku klíčová. V letošním roce rozšíříme jak naši produktovou řadu o modely CUPRA Leon a CUPRA Formentor, tak i naši přítomnost na mezinárodních trzích. Nový domov značky CUPRA nám poskytne prostředky a provozní zázemí pro další růst,“ vysvětluje Antonino Labate, ředitel pro strategii, obchodní vývoj a provozní činnosti ve společnosti CUPRA.

Vše potřebné

„V sídle budou kanceláře pro oddělení prodeje, nákupu a financí, výzkumu a vývoje sériově vyráběných i závodních vozů a také prostory pro prezentace,“říká Jaime Puig, ředitel závodního oddělení CUPRA Racing. Fungovat v něm budou rovněž dílny CUPRA Factory Racing, ve kterých budou vyráběny nové závodní vozy CUPRA Leon Competición a bude se zde pracovat i na dokončení vývoje elektricky poháněného závodního cestovního vozu CUPRA e-Racer.

Fasádě nového domova značky dominuje hliníkové logo o rozměrech 3,9 x 3,0 metru v měděném odstínu Cup Copper, který je k vidění na kolech a detailech exteriérů i interiérů vozů CUPRA.

Dále by vás mohlo zajímat

CUPRA slaví své 3. výročí odhalením modelu Formentor s pětiválcovým...

>  CUPRA Formentor VZ5 má pod kapotou pětiválec 2.5 TSI s výkonem 390 k a točivým momentem 480 N.m, který je pro automobilové nadšence dokonalým ztělesněním sportovních výkonů spalovacího motoru >  Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 4,2 sekundy >  Exkluzivní 20“ kola CUPRA z lehké...

číst dále

Volkswagen rozšiřuje portfolio modelové řady ID.3 na českém trhu

>  Nové varianty City a Style o výkonu 110 kW nabízejí na jedno nabití dojezd cca 350 km podle metodiky WLTP >  Verze City s nejmenší sadou akumulátorů (45 kWh) stojí méně než 900 000 Kč >  Novinkou je také pětimístná verze Tour 5* s největší akumulátorovou baterií (77 kWh) ...

číst dále

ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV: Vůz se sportovním vzhledema dynamickými v...

› Nové plně elektrické SUV značky ŠKODA nabídne také variantu SPORTLINE › Interiér a exteriér zdobí výrazné černě lakované prvky, dále vůz nabízí snížený sportovní podvozek a dvaceti – a jednadvacetipalcová kola › V nabídce tři varianty pohonu s dojezdem více než 520 km* Mladá Boleslav,...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2021 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl