www.smucler.cz

Značka CUPRA se přestěhovala do nového domova

20. 2. 2020

Značka CUPRA, oddaná vozům se sportovními geny a dechberoucím designem, se konečně dočkala svého nového domova, který reprezentuje její ambice. V globální centrále značky s teprve dvouletou historií budou vyvíjeny její budoucí modely. Dvoupodlažní budova má plochu 2400 metrů čtverečních a pyšní se specifickou architekturou, která připomíná prostory boxů na závodních okruzích.

„Sídlo značky CUPRA je vyvrcholením naší konsolidace jako nezávislé značky. Vlastní zázemí nám umožní zvýšit počet zaměstnanců na 200 a rozšířit náš klub milovníků ušlechtilých automobilů na celém světě,“říká k otevření nového sídla Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA.

Navržena pro budoucnost

Budova nabízí 12 nabíjecích přípojek pro vozy s elektrickým pohonem, je tak připravena vyhovět nastupujícímu trendu elektrické mobility. Samotná budova pak využívá moderních postupů a inovací v oblasti konstrukce, materiálů a povrchových úprav. Samozřejmostí je energetická hospodárnost – regulace osvětlení, topení a chlazení probíhá automaticky v závislosti na počasí.

„Nový komplex CUPRA Garage nám umožní konsolidovat naši organizační strukturu v době, která je pro značku klíčová. V letošním roce rozšíříme jak naši produktovou řadu o modely CUPRA Leon a CUPRA Formentor, tak i naši přítomnost na mezinárodních trzích. Nový domov značky CUPRA nám poskytne prostředky a provozní zázemí pro další růst,“ vysvětluje Antonino Labate, ředitel pro strategii, obchodní vývoj a provozní činnosti ve společnosti CUPRA.

Vše potřebné

„V sídle budou kanceláře pro oddělení prodeje, nákupu a financí, výzkumu a vývoje sériově vyráběných i závodních vozů a také prostory pro prezentace,“říká Jaime Puig, ředitel závodního oddělení CUPRA Racing. Fungovat v něm budou rovněž dílny CUPRA Factory Racing, ve kterých budou vyráběny nové závodní vozy CUPRA Leon Competición a bude se zde pracovat i na dokončení vývoje elektricky poháněného závodního cestovního vozu CUPRA e-Racer.

Fasádě nového domova značky dominuje hliníkové logo o rozměrech 3,9 x 3,0 metru v měděném odstínu Cup Copper, který je k vidění na kolech a detailech exteriérů i interiérů vozů CUPRA.

Dále by vás mohlo zajímat

Škoda potvrzuje, že alternativní pohony jsou na vzestupu

Automobilový svět se rychle mění, konvenční spalovací motory ustupují a čím dál větší podíl získávají alternativní pohony – potvrzují to i prodejní statistiky tuzemské Škodovky. To ale neznamená, že byste zítra museli nasednout do elektromobilu, alternativ, jak jezdit úsporně, je celá řada! ...

číst dále

Nový VW Amarok by mohl přijet v silné verzi o výkonu 300 koní

Nový Amarok má k premiéře ještě celkem daleko, přesto se o pick-upu objevuje další hrstka informací. Volkswagen a Ford už v lednu minulého roku oznámili novou alianci, jejímž cílem je společný vývoj nových užitkových vozidel a rovněž pick-upů. A jak už víme, právě nová generace pick-upu Amar...

číst dále

Mild hybrid, plug-in hybrid a CNG: Nové motorizace modelu ŠKODA OCT...

Nejprodávanější model značky ŠKODA nabízí tři různé alternativní pohony: plug-in hybrid, mild-hybrid a pohon na zemní plyn Čtvrtá generace modelu ŠKODA OCTAVIA nabízí inovativní asistenční systémy a vysokou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti Moderní infotainment, zabudovaná eSIM a r...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2020 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl