Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design 21.4.2021

CUPRA Formentor

Crossover SUV přesvědčil o svých vynikajících vlastnostech padesátičlennou mezinárodní porotu, která mu následně udělila prestižní ocenění. Model CUPRA Formentor zvítězil díky své schopnosti uspokojit požadavky na každodenní provoz a současně vyvolávat vášeň a emoce jako sportovní vůz. Vítězství v soutěži Red Dot Award v kategorii Produktový design je dalším milníkem v úspěšné kariéře modelu CUPRA Formentor.

Praha, 12/04/2021 – Crossover SUV CUPRA Formentor obdržel prestižní ocenění Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design, a pokračuje tak ve svém mimořádně úspěšném tažení. Crossover SUV již překonal všechna očekávání poté, co se umístil na stupních vítězů v letošní anketě Car of the Year (Auto roku). To je skvělý úspěch pro značku, která byla založena před pouhými třemi roky.
Zisk ocenění Red Dot Award je dalším důkazem, že modely CUPRA, a obzvláště pak Formentor, představují ve svém segmentu jedinečnou nabídku. Je také obrovským uznáním pro celý Kmen CUPRA a tým designérů.
Ocenění Red Dot Award za produktový design je každoročně udělováno nejlepším produktům, které se vyznačují výjimečnou kvalitou designu z hledisek estetické přitažlivosti, funkčnosti, chytrých řešení a inovativnosti.
„Red Dot Award za produktový design je pro vyzývavý designový styl modelu CUPRA Formentor opravdovým uznáním. U značky CUPRA vytváříme vozy, které budou někteří lidé milovat, nikoli vozy, které se líbí každému,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA a společnosti SEAT. „Toto důležité ocenění je odměnou za fantastickou práci, kterou odvádí tým designérů značky CUPRA.“
CUPRA Formentor je vozidlem, které díky technickým inovacím, vyspělé bezpečnostní výbavě, cenové dostupnosti a elektrifikovaným pohonům splňuje všechny myslitelné požadavky včetně těch, které vyplývají z měnících se tržních trendů.
Kombinace karoserie crossoveru SUV a technického základu platformy MQB EVO umožnila vytvořit dokonalý celek, který snoubí sportovní charakter a dynamiku hatchbacku s praktičností, komfortem a prostorností SUV. A stejného názoru je i porota soutěže Red Dot Award.
Mezinárodní porotu soutěže Red Dot Award tvoří 50 odborníků, kteří individuálně testují každý přihlášený produkt, diskutují nad jeho vlastnostmi a nakonec sestaví jeho hodnocení.
Proces hodnocení v rámci soutěže je založen na různých kritériích, k nimž každý porotce přidává své odborné stanovisko. Mezi hodnoticí kritéria patří například míra inovativnosti, funkčnost, ergonomie, symbolický a emocionální obsah a kompatibilita s ekologií. Model CUPRA Formentor obsadil nejvyšší příčku díky své schopnosti uspokojit požadavky na každodenní provoz ve spojení s vášní a emocemi, které vyvolává vysokovýkonný vůz. 
CUPRA Formentor přepisuje historii a stane se důležitým hráčem v evropském segmentu crossoverů SUV, jehož objem prodeje se podle prognóz v příštích 5 letech zdvojnásobí. Formentor tak bude pro budoucnost značky CUPRA mimořádně významný. Vítězství v soutěži Red Dot Award v kategorii Produktový design je dalším milníkem v úspěšné kariéře tohoto modelu.

Skladové vozy