www.smucler.cz

Z výrobní linky sjel první modernizovaný Superb

19. 7. 2019

Ve výrobním závodě automobilky Škoda v Kvasinách byl dnes vyroben první vůz modernizovaného modelu Škoda Superb. Modernizace se vlajková loď značky dočkala po třech a půl letech po uvedení její třetí generace na trh. Změny se týkají především použitých technologií a dotkly se také designu. Superb představuje vrcholnou řadu značky již od svého uvedení v roce 2001 a dnes patří mezi nejoblíbenější vozy střední třídy.

„Naše vlajková loď už 18 let vyvolává nadšení mezi zákazníky na celém světě. Jako jeden z nejlepších a nejoceňovanějších modelů střední třídy je Škoda Superb už dlouho synonymem prvotřídní kvality. Zahájením výroby této výrazně vylepšené třetí generace pokračujeme v psaní našeho úspěšného příběhu,”říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky.

Rozpoznatelný podle přední masky a nápisu na zádi

Poznávacími znaky faceliftované třetí generace je nový přední nárazník a větší maska chladiče s dvojitými lamelami, jenž přímo navazuje na full LED matrixové světlomety, které u značky Škoda poprvé nabízí sériový model. Na víku zavazadlového prostoru se místo loga objevuje nápis se jménem automobilky. Tento designový prvek je k vidění také u modelů Scala a Kamiq a postupně ho dostanou všechny modely Škoda.

Nabízí nové technologie

Model Superb nabízí velkorysý prostor pro posádku i zavazadla. Objem zavazadlového prostoru u limuzíny je 625 litrů a u verze kombi dosahuje dokonce 660 litrů, což jsou vrcholné hodnoty v dané kategorii. Superb se může pochlubit i řadou nových technologií pro zvýšení bezpečnosti a komfortu jízdy. Jednou z novinek je prediktivní adaptivní tempomat, který upravuje rychlost nejen podle vozidla jedoucího vpředu, ale například i před zatáčkou nebo dle rychlostních limitů díky datům z navigačního systému. Dalším užitečným systémem je asistent změny jízdního pruhu Side Assist, ten dokáže sledovat prostor za vozem až do vzdálenosti 70 metrů.

Všechny verze vrcholného modelu značky se vyrábí v moderním závodě v Kvasinách, včetně nové verze Scout, a v průběhu letošního roku se zde bude vyrábět i Superb iV s plug-in hybridním pohonem. Z výrobního závodu v Kvasinách, kde z linek sjíždí i SUV modely, vyjelo minulý rok více než 300 000 vozů. Zaměstnáno je zde přibližně 9000 zaměstnanců.

Dále by vás mohlo zajímat

Mild hybrid, plug-in hybrid a CNG: Nové motorizace modelu ŠKODA OCT...

Nejprodávanější model značky ŠKODA nabízí tři různé alternativní pohony: plug-in hybrid, mild-hybrid a pohon na zemní plyn Čtvrtá generace modelu ŠKODA OCTAVIA nabízí inovativní asistenční systémy a vysokou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti Moderní infotainment, zabudovaná eSIM a r...

číst dále

Z Mexika do Hamburku

CUPRA otevírá první CUPRA garáž v Evropě a ohlašuje svou účast s ABT v Extreme E CUPRA pokračuje v mezinárodní expanzi svou druhou celosvětovou garáží CUPRA po Mexico City Stává se první automobilovou značkou, která se účastní Extreme E, jako hlavního partnera ABT Světová premiéra výst...

číst dále

Volkswagen ID.3 bude hvězdou festivalu Praha Září

> Volkswagen podpoří festival Praha Září jako oficiální partner > Bohatý doprovodný program včetně testovacích jízd s dvanácti elektromobily ID.3 pro nejširší veřejnost >  Praha Září se uskuteční ve dnech 8. až 28. září 2020 na výstavišti v Holešovicích Volkswagen je oficiální...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2020 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl