www.smucler.cz

Škoda Kamiq patří mezi finalisty ceny AUTOBEST 2020

8. 10. 2019

Škoda Kamiq, nové městské SUV mladoboleslavské automobilky, patří mezi pět vozů, které se utkají o titul „Best Buy Car of Europe in 2020”. Tento titul se uděluje každoročně už od roku 2001. V porotě AUTOBEST rozhodují uznávaní novináři z 31 evropských zemí. O vítězi se rozhodne po závěrečných testovacích jízdách, které jsou plánovány na 27. a 28. listopadu na dřívějším okruhu pro závody Formule 1 Intercity Istanbul Park v Turecku. Vyhlášení proběhne v polovině prosince. Značka Škoda v anketě již jednou uspěla, když v roce 2002 titul „Best Buy Car of Europe” získala první generace modelu  Škoda Fabia.

Důkladné hodnocení

Sdružení European AUTOBEST vzniklo v roce 2000. V současnosti je porota tvořena 2 novinářkami a 29 novináři z 31 zemí Evropy. Ti mají za úkol z pěti finalistů vybrat tři favority pro každou ze 13 různých kategorií, patří mezi ně například design exteriéru i interiéru, praktičnost, technologie, šetrnost k životnímu prostředí nebo pořizovací cena. Každá kategorie má dle důležitosti stanovený maximální počet bodů, které je v ní možné udělit – maximální hranice se pohybuje od 100 do 500 bodů. Vítězem se stane model, který dokáže získat nejvíce z celkem 2 500 možných bodů.

Kamiq

Kamiq je třetím modelem úspěšné nabídky vozů kategorie SUV automobilky Škoda. Spojuje v sobě přednosti vozu SUV, jako jsou větší světlá výška a zvýšená pozice sedadel, a obratnost kompaktního vozu. Pochlubit se může širokou nabídkou asistenčních a infotainment systémů, velkorysým prostorem vzhledem k vnějším rozměrům a také mnoha prvky Simply Clever. Škoda Kamiq je navržena tak, aby jako typický vůz značky Škoda splňovala vysoké nároky lifestylově orientovaných zákazníků, zejména párů a mladých rodin.

Dále by vás mohlo zajímat

Šmucler TV - 31. díl

Magic Seats, hybrid, nový infotainment a prostorný interiér. To je nová Honda Jazz Crosstar.

číst dále

Aditivní výroba posouvá limity při vývoji a výrobě vozů

Aditivní výroba je moderní způsob výroby dílů v mnoha různých oblastech. Díky aditivní výrobě je možné vyrábět díly bez použití forem, prakticky eliminuje omezení z hlediska konstrukce a designu a navíc je u řady výrobků několikrát rychlejší oproti běžné výrobě. Možnosti využití této technologie...

číst dále

Jízda modelu Škoda Enyaq iV v číslech

Příchod nového modelu Škoda Enyaq iV znamená velký krok pro značku Škoda v oblasti elektromobility. Jde o první sériově vyráběný model značky postavený na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Nabízí typické přednosti vozů značky Škoda, jako je velkorysá nabídka p...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2020 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl