www.smucler.cz

SEAT spolupracuje na vývoji speciálního audiosystému

17. 9. 2018

Španělská automobilka SEAT a izraelská společnost Noveto spolu uzavřely smlouvu o testování nové revoluční technologie, která může posádce značně zpříjemnit cestování v automobilu. Vyvíjený systém dokáže vytvářet zvuk přímo v uších každého cestujícího, díky tomu bude moci každý ve voze poslouchat svoji oblíbenou hudbu nebo se dívat na film bez toho, aby ho rušila hudba spolucestujícího.

Společnost Noveto vyvinula systém, který dokáže vytvářet zvuk na určitém místě, jako první na světě. Unikátní technologie umožňuje poslech zvuku ve vysoké kvalitě všem cestujícím, aniž by byli izolováni od okolí, zároveň však nedochází k rušení ostatních cestujících uvnitř vozu. Technologie spojuje výhody sluchátek a běžných reproduktorů, posouvá tak poslech hudby či jiného zvukového doprovodu v automobilu na zcela novou úroveň.

Nenechte se rušit

Izraelská společnost již sestavila tým specialistů, který má za úkol technologii integrovat do vozů SEAT. Hlavním cílem tohoto projektu je dokázat, že je toto inovativní řešení poslechu hudby možné bez potíží používat i v sériově vyráběném automobilu. Tým pověřený tímto úkolem se chystá názorně předvést některé specifické funkce systému, které například umožní řidiči telefonovat a spolujezdci přitom nerušeně poslouchat hudbu.

Výsledky testování budou známy již na konci roku 

Smlouvu o testování technologie podepsali zástupci automobilky SEAT Fabian Simmer, manažer digitálních produktů a služeb, a Arantxa Alonsová, vedoucí obchodního vývoje, společně se zástupci společnosti Noveto Danielem Jammerem a Tomerem Shanim. Závěry zjištěné při testování mají být prezentovány v prosinci.

„Tato nová technologie nám otevře řadu nových možností pro praktické využití v soukromých a především ve sdílených vozidlech. Sdílet své vozidlo a zároveň si zachovat soukromí je bezpochyby výzvou, pro kterou však můžeme mít řešení právě v podobě technologie společnosti Noveto. A my doufáme, že ji budeme moci využít v našich vozidlech. SEAT se snaží podporovat inovace ve vývoji tohoto druhu technických řešení a na pokrok, jehož jsme dosáhli v rámci projektu XPLORA, jsme mimořádně hrdí. Jsme přesvědčeni o tom, že se jedná o první z mnoha dalších revolučních projektů,” řekl o spolupráci Fabian Simmer, manažer digitálních produktů a služeb ve společnosti SEAT.

Projekt, jenž si klade za cíl instalovat inovativní technologii do automobilů, vychází z iniciativy XPLORA. XPLORA má za cíl rozvíjet vztahy s novými izraelskými start-upy v oblasti vyspělých technologií a mobility, jejichž výsledky by v budoucnu mohly vést k novým, prakticky využitelným řešením, díky kterým bude značka SEAT nadále vylepšovat své postavení v automobilovém průmyslu.

Dále by vás mohlo zajímat

V Mladé Boleslavi začala výroba modelu Scala

V Mladé Boleslavi, v hlavním výrobním závodě značky Škoda, dnes sjel z montážní linky první vůz nového modelu Scala . Kompaktní hatchback se v Mladé Boleslavi nejen vyrábí, ale byl zde také navržen a vyvinut. Scala je prvním modelem značky, který využívá platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. ...

číst dále

Touareg dostal dva nové motory. Vrcholem je čtyřlitrový osmiválec!

Volkswagen rozšiřuje nabídku motorů pro třetí generací Touaregu, který si během necelého roku na trhu získal velkou přízeň zákazníků a také několik prestižních ocenění. Pochlubit se může například pěti hvězdičkami v hodnocení bezpečnosti organizace Euro NCAP nebo vítězstvím v anketě Auto r...

číst dále

Škoda odhaluje siluetu a jméno nového crossoveru

Automobilka Škoda pokračuje v rozšiřování nabídky SUV modelů. Již brzy představí nový crossover, který naváže na úspěšné modely Kodiaq a Karoq . Světovou premiéru si nový model odbude na autosalonu v Ženevě, která se koná v termínu od 5. do 17. března. Ještě před oficiálním představením voz...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2019 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl