www.smucler.cz

SEAT představil elektrické Mii

14. 6. 2019

SEAT představil svůj nejmenší model Mii s elektrickým pohonem. Mii Electric se tak stane prvním prodávaným elektrickým vozem španělské značky místo očekávaného modelu el-Born. Elektrické Mii navazuje na nedávno představenou Škodu Citigo-e iV, se kterou jsou si díky sdílené technice oba modely podobné.

Elektromotor nabízí výkon 61 kW a točivý moment o hodnotě 212 Nm. Díky těmto parametrům zvládne Mii Electric rozjezd z 0 na 50 km/h za pouhých 3,9 sekundy, což je pro městský provoz více než dostačující.

Dojezd nezklame

Lithium-iontový akumulátor má kapacitu 36,8 kWh a vystačí na ujetí 260 kilometrů na jedno nabití dle metodky WLTP. S využitím rychlonabíjecí stanice na stejnosměrný proud s výkonem 40 kW se akumulátor nabije na 80 % kapacity přibližně za hodinu. Při nabíjení wallboxem na střídavý proud (7,2 kW) se na stejnou hodnotu akumulátor dobije za zhruba 4 hodiny. Akumulátory jsou umístěny pod podlahou a nezmenšují prostor pro posádku, zavazadlový prostor si zachovává objem 251 litrů.

Nabízí bohatší výbavu

Elektrická verze se vzhledově příliš neliší od té s konvenčním motorem. Rozpoznat ji lze především díky nápisům na karoserii nebo šestnáctipalcovým kolům z lehké slitiny se speciálním designem, která jsou určena výhradně pro tuto verzi. V interiéru se nachází nový přístrojový panel a uvnitř nechybí ani vyhřívané sedačky či kůží obšitý volant a řadicí páka.

V sériové výbavě Mii Electric nabízí více technologií zvyšujících bezpečnost, například asistent pro udržování jízdního pruhu Lane Assist nebo systém rozpoznávání dopravních značek. Mii navíc umožňuje vzdálený přístup a správu vozu díky aplikaci pro chytré mobilní telefony.

První vozy modelu, který se bude vyrábět v Bratislavě, by měly k prvním evropským zákazníkům dorazit v prvním čtvrtletí příštího roku. Podle zástupců společnosti SEAT by se mělo jednat o jeden z nejdostupnějších vozů s elektrickým pohonem na trhu, oficiální ceníky však zatím nebyly zveřejněny. Objednávky na nové Mii Electric budou ve vybraných zemích zahájeny na podzim letošního roku.

Dále by vás mohlo zajímat

ŠKODA SLAVIA prošla zatěžkávací zkouškou – žákovský vůz roku 2020 o...

Tovární jezdci týmu ŠKODA Motorsport testovali sedmý žákovský vůz ŠKODA v Bělé pod Bezdězem. 31 žáků ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště strojírenského přetvořilo model ŠKODA SCALA ve spider. Inspirací letošního žákovského vozu byl ikonický prototyp závodního vozu ŠKODA 1100 OHC z 50. ...

číst dále

Čtyři generace burácející současně

Čtyři generace modelu SEAT Leon vyprávějí více než 20letý příběh plný inovací Všechny generace byly stvořeny v Barceloně a ve své době vždy byly etalonem v  designu, technice a kvalitě SEAT Leon je s více než dvěma miliony prodanými vozy prvních tří generací pilířem značky Nový...

číst dále

Oslavy 70. výročí Transporteru

Volkswagen Užitkové vozy zve na unikátní oslavu 70. narozenin modelu Transporter Oslavy 70. výročí Transporteru se uskuteční na Transportersrazu 2020 od 25. do 27. září. Sobotní program bude volně přístupný veřejnosti. Ambasadorem akce bude Adam Ondra a další známé osobnosti spolupracující ...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2020 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl