www.smucler.cz

SEAT představil elektrické Mii

14. 6. 2019

SEAT představil svůj nejmenší model Mii s elektrickým pohonem. Mii Electric se tak stane prvním prodávaným elektrickým vozem španělské značky místo očekávaného modelu el-Born. Elektrické Mii navazuje na nedávno představenou Škodu Citigo-e iV, se kterou jsou si díky sdílené technice oba modely podobné.

Elektromotor nabízí výkon 61 kW a točivý moment o hodnotě 212 Nm. Díky těmto parametrům zvládne Mii Electric rozjezd z 0 na 50 km/h za pouhých 3,9 sekundy, což je pro městský provoz více než dostačující.

Dojezd nezklame

Lithium-iontový akumulátor má kapacitu 36,8 kWh a vystačí na ujetí 260 kilometrů na jedno nabití dle metodky WLTP. S využitím rychlonabíjecí stanice na stejnosměrný proud s výkonem 40 kW se akumulátor nabije na 80 % kapacity přibližně za hodinu. Při nabíjení wallboxem na střídavý proud (7,2 kW) se na stejnou hodnotu akumulátor dobije za zhruba 4 hodiny. Akumulátory jsou umístěny pod podlahou a nezmenšují prostor pro posádku, zavazadlový prostor si zachovává objem 251 litrů.

Nabízí bohatší výbavu

Elektrická verze se vzhledově příliš neliší od té s konvenčním motorem. Rozpoznat ji lze především díky nápisům na karoserii nebo šestnáctipalcovým kolům z lehké slitiny se speciálním designem, která jsou určena výhradně pro tuto verzi. V interiéru se nachází nový přístrojový panel a uvnitř nechybí ani vyhřívané sedačky či kůží obšitý volant a řadicí páka.

V sériové výbavě Mii Electric nabízí více technologií zvyšujících bezpečnost, například asistent pro udržování jízdního pruhu Lane Assist nebo systém rozpoznávání dopravních značek. Mii navíc umožňuje vzdálený přístup a správu vozu díky aplikaci pro chytré mobilní telefony.

První vozy modelu, který se bude vyrábět v Bratislavě, by měly k prvním evropským zákazníkům dorazit v prvním čtvrtletí příštího roku. Podle zástupců společnosti SEAT by se mělo jednat o jeden z nejdostupnějších vozů s elektrickým pohonem na trhu, oficiální ceníky však zatím nebyly zveřejněny. Objednávky na nové Mii Electric budou ve vybraných zemích zahájeny na podzim letošního roku.

Dále by vás mohlo zajímat

Škoda poodhalila, jak bude vypadat čtvrtá generace modelu Octavia

Automobilka Škoda oficiálně ukázala exkluzivní designové skici chystané čtvrté generace modelu Škoda Octavia . Ve vzhledu další generace bestselleru výrobce z Mladé Boleslavi se výrazně promítne nový designový styl značky, který se již objevil na nových a modernizovaných modelech. Octavia opět ...

číst dále

SEAT Leon se zvýhodněným paketem FR Black Matt

SEAT Leon je nyní ještě dostupnější! Španělská značka připravila pro české zákazníky výhodnou nabídku v podobě paketu FR Black Matt. Pořízení vozu SEAT Leon FR Black Matt navíc usnadňují akční nabídky financování SEAT Financial Services. Za zvýhodněné ceny je k dostání rovněž originální příslu...

číst dále

Volkswagen ukázal oficiální skici 8. generace modelu Golf

Volkswagen dva týdny před premiérou 8. generace modelu Golf zveřejnil první oficiální skici exteriéru a interiéru, které zřetelně ukazují, jakým směrem se design bestselleru bude ubírat. Prezentovat se bude sportovnějším, více odvážným vzhledem zvenku i vevnitř. Nová generace Golfu se vyznačuj...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2019 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl