www.smucler.cz

SEAT představil elektrické Mii

14. 6. 2019

SEAT představil svůj nejmenší model Mii s elektrickým pohonem. Mii Electric se tak stane prvním prodávaným elektrickým vozem španělské značky místo očekávaného modelu el-Born. Elektrické Mii navazuje na nedávno představenou Škodu Citigo-e iV, se kterou jsou si díky sdílené technice oba modely podobné.

Elektromotor nabízí výkon 61 kW a točivý moment o hodnotě 212 Nm. Díky těmto parametrům zvládne Mii Electric rozjezd z 0 na 50 km/h za pouhých 3,9 sekundy, což je pro městský provoz více než dostačující.

Dojezd nezklame

Lithium-iontový akumulátor má kapacitu 36,8 kWh a vystačí na ujetí 260 kilometrů na jedno nabití dle metodky WLTP. S využitím rychlonabíjecí stanice na stejnosměrný proud s výkonem 40 kW se akumulátor nabije na 80 % kapacity přibližně za hodinu. Při nabíjení wallboxem na střídavý proud (7,2 kW) se na stejnou hodnotu akumulátor dobije za zhruba 4 hodiny. Akumulátory jsou umístěny pod podlahou a nezmenšují prostor pro posádku, zavazadlový prostor si zachovává objem 251 litrů.

Nabízí bohatší výbavu

Elektrická verze se vzhledově příliš neliší od té s konvenčním motorem. Rozpoznat ji lze především díky nápisům na karoserii nebo šestnáctipalcovým kolům z lehké slitiny se speciálním designem, která jsou určena výhradně pro tuto verzi. V interiéru se nachází nový přístrojový panel a uvnitř nechybí ani vyhřívané sedačky či kůží obšitý volant a řadicí páka.

V sériové výbavě Mii Electric nabízí více technologií zvyšujících bezpečnost, například asistent pro udržování jízdního pruhu Lane Assist nebo systém rozpoznávání dopravních značek. Mii navíc umožňuje vzdálený přístup a správu vozu díky aplikaci pro chytré mobilní telefony.

První vozy modelu, který se bude vyrábět v Bratislavě, by měly k prvním evropským zákazníkům dorazit v prvním čtvrtletí příštího roku. Podle zástupců společnosti SEAT by se mělo jednat o jeden z nejdostupnějších vozů s elektrickým pohonem na trhu, oficiální ceníky však zatím nebyly zveřejněny. Objednávky na nové Mii Electric budou ve vybraných zemích zahájeny na podzim letošního roku.

Dále by vás mohlo zajímat

Volkswagen zakončil rok 2020 jako jednička mezi importéry

>  V České republice bylo v roce 2020 registrováno 16 767 nových osobních vozů Volkswagen >  Pětice nejúspěšnějších modelů: Golf, Tiguan, Passat, Touran a Polo >  Úspěšné zahájení prodeje elektromobilu ID.3 se 101 registracemi Volkswagen potvrdil v loňském roce pozici ne...

číst dále

S vozy ŠKODA v zimě pohodlně a bezpečně

› Električtí pomocníci ve vozech ŠKODA vyhřívají čelní sklo, zrcátka, sedadla a volant › Účinně zprostředkují optimální výhled a zajistí ruce i nohy v teple › Inovativní tepelné čerpadlo ve voze ŠKODA ENYAQ iV bude vůz vyhřívat ještě efektivněji a zvýší jeho dojezd Po desetiletí bylo v au...

číst dále

ŠKODA OCTAVIA nominována na cenu

Nová ŠKODA OCTAVIA se uchází o své další mezinárodní ocenění. Čtvrtá generace bestselleru automobilky ŠKODA byla nominována do užšího výběru renomovaného ocenění "Auto roku". Z celkem 29 kvalifikovaných nových automobilů uvedených na trh během posledních dvanácti měsíců se ŠKODA OCTAVIA dostala...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2021 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl