www.smucler.cz

První skici modernizovaného modelu California 6.1

6. 7. 2019

Volkswagen Užitkové vozy ukázal první skici a uvedl nové informace o novém modelu California6.1. Modernizace se zaměřila na celou řadu částí oblíbeného kempovacího vozu. Modernizovaná California nabízí vylepšený interiér, nově navrženou a digitalizovanou multifunkční ovládací jednotku na stropní konzole a moderní asistenční systémy zvyšující bezpečnost a komfort při řízení. Nechybí nová generace informačních a zábavních systémů s integrovanou eSIM, která umožňuje využívání mobilních internetových služeb, nebo volitelný digitální přístrojový panel „Digital Cockpit”. California 6.1 zaujme také díky novému vzhledu přední části.

Čísla mluví za vše

California je s více než 18 000 prodanými vozy ročně (2018) nejprodávanějším modelem v segmentu kempovacích vozů. S nevídanou všestranností je California vhodným kempovacím vozem pro každodenní cesty známou krajinou i pro daleké výpravy.

Modernizovaná verze od značky Volkswagen Užitkové vozy nyní nabízí ještě více pohodlí na cestách. Obytné i spací zóny byly vylepšeny a optimalizovány do posledního detailu. Nová je rovněž přístrojová deska, která zahrnuje nový přístrojový panel s analogovými nebo na přání dodávanými digitálními přístroji. Samozřejmostí jsou nové informační a zábavní systémy s připojením k internetu.

Pokročilé asistenční systémy

Stejně jako na jaře představený Multivan 6.1 je i nová California 6.1 vybavena elektromechanickým posilovačem řízení, díky kterému je schopna nabídnout nové asistenční systémy. Mezi nové elektronické pomocníky patří například asistent pro udržování jízdního pruhu Lane Assist, parkovací systém ParkPilot s ochranou bočních stěn vozu a asistent pro jízdu s přívěsem Trailer Assist, který výrazně usnadní manévrování s připojeným přívěsem. Jízda bude bezpečnější také díky sériově dodávanému asistenčnímu systému pro kompenzaci bočního větru.

Premiéra proběhne na konci léta

California 6.1 bude uvedena na trh s úspornými turbodiesely 2.0 TDI s výkonem až 146 kW/199 k. Světová premiéra kempovacího vozu nové generace proběhne na výstavě Caravan Salon v Düsseldorfu, která se koná v termínu od 31. srpna do 8. září 2019.

Dále by vás mohlo zajímat

Side Assist – systém pro změnu jízdního pruhu

Side Assist je užitečný pomocník, který poskytuje řidiči podporu při změně jízdního pruhu a pomáhá tak zvyšovat bezpečnost jízdy. Funkce je založena na dvou radarových systémech v zadní části vozu, které monitorují prostor za vozidlem a po stranách vozu. Pro řidiče tak již nebude problém, když ...

číst dále

SEAT startuje výrobu nové manuální převodovky MQ281

SEAT Componentes, jeden ze tří výrobních závodů španělské značky, startuje výrobu nové převodovky MQ281 koncernu Volkswagen. Šestistupňová manuální převodovka se bude instalovat do vozů značek SEAT , Volkswagen , Škoda a Audi. Maximální kapacita výroby je 450 000 převodovek ročně. Výrobu p...

číst dále

Kodiaq a Karoq se pro modelový rok 2020 dočkaly vylepšení

Oblíbené SUV modely Škoda Kodiaq a Škoda Karoq vjíždí do modelového roku 2020 s vylepšeními po technické i optické stránce. Rozšířena byla nabídka bezpečnostní a komfortní výbavy. Oba modely mohou být nyní vybaveny systémem Side Assist, který řidiče upozorňuje na vozidla v mrtvém úhlu až do ...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2019 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl