www.smucler.cz

Populární Tiguan prošel faceliftem

2. 7. 2020

Volkswagen ve světové premiéře představil modernizovaný model Tiguan. Volkswagen Tiguan patří mezi nejprodávanější modely v kategorii SUV na světě a v rámci Evropy je vůbec nejúspěšnější. Celkově bylo dosud vyrobenou už přes 6 milionů vozů tohoto modelu. Jen v roce 2019 z výrobních linek sjelo 911 000 vozů, díky čemuž se Tiguan stal nejžádanějším modelem značky i celého koncernu.

„S druhou generací modelu Tiguan jsme v roce 2016 zahájili naši globální ofenzivu v segmentu SUV. Z ní vzešlo na celém světě mnoho úspěšných modelů. Volkswagen nyní činí další krok a elektrizuje, digitalizuje a síťově propojuje nový model Tiguan. Kompaktní SUV je tak připraveno na výzvy naší doby,“říká Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen.

Dostupný jako hybrid. Nově i ve verzi R.

Tiguan bude nově dostupný s moderním externě nabíjitelným hybridním pohonem. Pro automobilové nadšence pak bude nově k dispozici model Tiguan R. Specialisté ze společnosti Volkswagen R vyvinuli pro vrcholnou verzi modelu nový pohon všech kol s variabilním rozdělováním točivého momentu mezi jednotlivá kola. To zajišťuje vysokou úroveň jízdní dynamiky, díky které bude v dané kategorii vynikat.

Designové změny

Odlišit modernizovanou verze od té předchozí je snadné zejména díky vzhledu přední části. Na první pohled zaujme nová maska chladiče a nový design předních světlometů, které navazují na styl použitý u nové generace modelu Golf. Výraznější je také kapota motoru a nové jsou i nárazníky. Vpředu i vzadu pak vůz zdobí nové, lehce pozměněné logo značky. Název modelu je nyní umístěn na zadní části uprostřed pod logem VW.

Nové motory a výbava

Dieselové motory 2.0 TDI s výkonem 110 kW díky užití nové technologie Twindosing patří mezi nejekologičtější dieselové motory na světě. Jízdu v kompaktním SUV zpříjemní volitelný systém Travel Assist, který nabízí částečně automatizovanou jízdu až do rychlosti 210 km/h. Těšit se můžeme také na rozšířené spektrum internetových služeb a funkcí, zprostředkovaných nejnovější generací informačních a zábavních systémů (MIB3). V nabídce výbavy na přání se nově objevil audiosystém od renomovaného výrobce Harman Kardon s výkonem 480 W. Vybrat si můžete rovněž inteligentní světlomety IQ.LIGHT Matrix LED, které výrazně usnadní jízdu v noci.

Dále by vás mohlo zajímat

Nejnovější skici ŠKODA ENYAQ iV

1. září 2020 představí ŠKODA v Praze své první SUV s čistě elektrickým pohonem. Tento model představuje pro českou automobilku vstup do nové éry. Právě proto značka udělala další krok vpřed ve vývoji designu. První vůz značky ŠKODA postavený na modulární elektrifikované platformě (MEB) koncernu ...

číst dále

Šmucler TV - 31. díl

Magic Seats, hybrid, nový infotainment a prostorný interiér. To je nová Honda Jazz Crosstar.

číst dále

Aditivní výroba posouvá limity při vývoji a výrobě vozů

Aditivní výroba je moderní způsob výroby dílů v mnoha různých oblastech. Díky aditivní výrobě je možné vyrábět díly bez použití forem, prakticky eliminuje omezení z hlediska konstrukce a designu a navíc je u řady výrobků několikrát rychlejší oproti běžné výrobě. Možnosti využití této technologie...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2020 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl