Zcela nový SEAT Leon obdržel pětihvězdičkové hodnocení v nových, přísnějších testech bezpečnosti Euro NCAP 9.12.2020

  • Zcela nový SEAT Leon je jedním z prvních vozů, které absolvovaly testy podle nových, přísnějších měřítek
  • Nový standardní centrální boční airbag vpředu umožnil nové generaci Leonu splnit přísnější požadavky a získat nejvyšší hodnocení
  • Organizace Euro NCAP testovala zcela nový SEAT Leon ve verzích poháněných výhradně spalovacími motory i varianty s externě nabíjitelným hybridním pohonem
  • SEAT Leon poskytuje vysokou úroveň bezpečnosti dospělým cestujícím, dětem i zranitelným účastníkům silničního provozu
  • Pětihvězdičkové hodnocení pro SEAT Leon je dalším potvrzením úsilí značky o vývoj nejbezpečnějších vozidel s využitím nejmodernějších technologií

 

Zcela nový SEAT Leon obdržel od nezávislé organizace Euro NCAP pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti. Výsledek je oceněním úspěšného vývoje modelu Leon, jehož cílem bylo vytvořit jedno z nejbezpečnějších vozidel na trhu. Organizace Euro NCAP přitom používá od roku 2020 ještě přísnější zkušební metodiku.

Klíčovou změnou v testech Euro NCAP pro rok 2020 je zavedení čelního nárazu jedoucího vozu do pohybující se bariéry, který nahradil náraz do deformovatelné bariéry s mírným přesazením. Tento test pomáhá organizaci lépe hodnotit ochranu cestujících uvnitř vozu a účinnost přední deformační zóny.

Nejedná se o jedinou změnu v metodice testování. Vylepšené boční nárazy zahrnují změny rychlosti a hmotnosti při bočním bariérovém testu, čímž se zvýšila jeho náročnost. Euro NCAP navíc poprvé zkoumá při bočním nárazu také ochranu spolujezdce vpředu, přičemž se zaměřuje na potenciální kontakt mezi ním a řidičem.

Organizace Euro NCAP klade důraz rovněž na nejnovější generaci systémů pro prevenci nehod a asistenčních systémů. Pro hodnocení technologie AEB (autonomní nouzové brzdění) se používají nové simulace dopravních situací včetně rizika kolize při couvání a otáčení se na křižovatce. Součástí hodnocení bezpečnostních asistenčních systémů je také testování systémů sledování pozornosti řidiče, které detekují únavu a rozptýlení pozornosti řidiče.

„Jsme extrémně hrdí, že nový SEAT Leon dosáhl v různých variantách – jako pětidveřový hatchback i rodinné kombi Sportstourer se spalovacími motory i pohonem PHEV – nejvyššího hodnocení v testech Euro NCAP, a to díky vynikajícím výsledkům dokonce i v neuvěřitelně náročných bezpečnostních testech, které byly pro rok 2020 pozměněny. Je to výsledek našeho důrazu na bezpečnost a naší ochoty využívat nejmodernější technologie z oblasti pasivní i aktivní bezpečnosti, které umožňují dosažení tohoto cíle,“ řekl Dr Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj.