www.smucler.cz

V Šanghaji se představila studie ID. ROOMZZ

18. 4. 2019

Volkswagen na akci „Brand SUV Night”, která se konala krátce před zahájením autosalonu v Šanghaji, představil dalšího člena řady ID., studii ID. ROOMZZ. Jedná se o pět metrů dlouhé SUV, které se kromě nulových emisí pyšní mimořádnou všestranností. Je navrženo tak, aby vyhovovalo nejnáročnějším požadavkům rodiny a nezklame ani jako manažerský vůz. Uvedení sériové verze je plánováno v roce 2021 v Číně. 

Design studie navazuje na již představené modely řady ID. – designérský styl se vyznačuje přitažlivými křivkami a vysokou účelností.  „Toto SUV je monolitem, jeho design vytváří dojem, že bylo dokonale vyfrézováno z jednoho kusu materiálu. ID. ROOMZZ se přitom pohybuje s elektrickou lehkostí – nehlučně a bez emisí,” prohlašuje Klaus Bischoff, šéfdesignér značky Volkswagen.

Dojezd i dynamika překvapí

Studie ID. ROOMZZ se může pochlubit dlouhým dojezdem. Díky akumulátorům s kapacitou 82 kWh ujede na jedno nabití až 450 km dle metodiky WLTP. Akumulátory lze pomocí systému rychlého nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu 150 kW nabít na 80 procent kapacity za třicet minut. Dva elektromotory poskytují nejvyšší výkon 225 kW a pohánějí obě nápravy, jedná se tedy o elektrický pohon všech kol 4Motion. Z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit za 6,6 sekundy a nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 180 km/h.

Automatizovaná jízda a interiér nové generace

ID. ROOMZZ nabídne připravované systémy IQ.DRIVE, díky kterým bude v režimu „ID. Pilot” schopný zcela automatizované jízdy (úroveň 4). Nový koncept interiéru nabízí široké možnosti individualizace a variability. Lze měnit konfiguraci sedadel, která se přizpůsobí požadavkům cestujících či danému jízdnímu režimu. Pokud řidič aktivuje režim zcela automatizované jízdy, mohou si cestující nezávisle na sobě natočit sedadla o 25 stupňů směrem k podélné ose vozu, díky čemuž mezi sebou mohou snadněji komunikovat. V tomto režimu lze také každé sedadlo individuálně sklopit do lehátkové podoby.

Přístrojová deska se výrazně liší od těch, které jsou v současných vozech běžné. V manuálním režimu řidiči připadá, že se před ním vznáší digitální přístrojový panel včetně volantu. Jedná se totiž o panel se skleněným povrchem, do kterého je koncepčně integrován digitalizovaný volant. V interiéru se rovněž objevují nové materiály. Například sedadla jsou čalouněna materiálem AppleSkin™, který se vyrábí z obnovitelných surovin, a ve výplních dveří je použito speciálně zpracované obložení z ušlechtilého dřeva.

Veřejnosti se studie ID. ROOMZZ ukáže v době od 18. do 26. dubna na autosalonu Auto Shanghai 2019, který je jedním z největších autosalonů v Číně.

Dále by vás mohlo zajímat

Side Assist – systém pro změnu jízdního pruhu

Side Assist je užitečný pomocník, který poskytuje řidiči podporu při změně jízdního pruhu a pomáhá tak zvyšovat bezpečnost jízdy. Funkce je založena na dvou radarových systémech v zadní části vozu, které monitorují prostor za vozidlem a po stranách vozu. Pro řidiče tak již nebude problém, když ...

číst dále

SEAT startuje výrobu nové manuální převodovky MQ281

SEAT Componentes, jeden ze tří výrobních závodů španělské značky, startuje výrobu nové převodovky MQ281 koncernu Volkswagen. Šestistupňová manuální převodovka se bude instalovat do vozů značek SEAT , Volkswagen , Škoda a Audi. Maximální kapacita výroby je 450 000 převodovek ročně. Výrobu p...

číst dále

Kodiaq a Karoq se pro modelový rok 2020 dočkaly vylepšení

Oblíbené SUV modely Škoda Kodiaq a Škoda Karoq vjíždí do modelového roku 2020 s vylepšeními po technické i optické stránce. Rozšířena byla nabídka bezpečnostní a komfortní výbavy. Oba modely mohou být nyní vybaveny systémem Side Assist, který řidiče upozorňuje na vozidla v mrtvém úhlu až do ...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2019 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl