www.smucler.cz

Touareg se stal Autem roku 2019 v ČR v kategorii velkých SUV

11. 1. 2019

Volkswagen Touareg je jedním z vítězů hlasování veřejnosti 25. ročníku nezávislé ankety Auto roku v České republice. Stal se vítězem hlasování veřejnosti v kategorii velkých SUV, do které bylo nominováno sedm vozů různých značek. Oblibu Touaregu dokazuje i to, že hned po svém příchodu na český trh navázal na úspěchy svého předchůdce. Počet registrací se po příchodu nové generace dokonce meziročně zvýšil o 32 % na 485 vozů.

Třetí generace modelu Touareg se představila v březnu minulého roku na pekingském autosalonu a krátce na to byl zahájen předprodej na českém trhu. Touareg nabízí několik pokročilých asistenčních a komfortních systémů. Řadí se mezi ně například řízení všech kol, které má za úkol zmenšit průměr otáčení a zvýšit jízdní stabilitu ve vysokých rychlostech. O vyšší komfort při projíždění zatáček se stará systém adaptivní stabilizace náklonu. Užitečným pomocníkem je i  funkce nočního vidění nebo asistent pro jízdu v koloně.

Styl. Konektivita. Bezpečnost.

Auto roku 2019 v ČR v kategorii velkých SUV podle hlasování veřejnosti zaujalo také díky elegantnímu designu s jedinečnými designovými prvky. V interiéru dává Touareg jasně najevo, že se chce držet na špičce v oblasti digitalizace a konektivity díky přístrojové desce Innovision Cockpit. Většina ovládacích prvků je integrována do 15" displeje informačního systému. Ke zvýšení aktivní bezpečností přispívají kromě mnoha asistenčních systémů i světlomety LED-Matrix s technologií IQ.Light.

„Volkswagen Touareg má mezi českými motoristy skvělou pověst, což potvrzuje nejen dlouhodobě vysoký zájem zákazníků o tento model, ale i nynější vítězství v prestižní anketě Auto roku v ČR, z něhož máme velkou radost. Je na místě poděkovat jak klientům, tak široké hlasující veřejnosti za přízeň věnovanou modelu Touareg a značce Volkswagen, velice si jejich podpory vážíme. Ofenzivu SUV letos doplníme kompaktním modelem T-Cross, který je již v předprodeji a od dubna se dostane k prvním zájemcům,” říká Jiříí Štoček, ředitel divize Volkswagen osobní vozy pro ČR.

Dále by vás mohlo zajímat

Šmucler TV - 43. díl

Nový Caddy je tu. Kolik je v něm místa? To zjistí Vašek v testu.

číst dále

ŠKODA AUTO dodala v roce 2020 zákazníkům na celém světě

ŠKODA AUTO dodala zákazníkům v roce 2020 celkem 1 004 800 vozů a již posedmé v řadě tak překonala milionovou hranici. Na pozadí náročné situace spojené s pandemií koronaviru tento výsledek jasně potvrzuje účinnost přijatých opatření na podporu prodeje. Po uzavření českých výrobních závodů a doč...

číst dále

Značka Volkswagen ztrojnásobila v roce 2020 počet dodaných elektrom...

>  Značka Volkswagen osobní vozy zvýšila počet elektromobilů dodaných zákazníkům na celém světě o 197 procent, u všech vozů s elektrifikovaným pohonem došlo k meziročnímu nárůstu o 158 procent >  Volkswagen byl v roce 2020 lídrem německého trhu s elektricky poháněnými vozy >...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2021 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl