ŠKODA FABIA jako nejlepší novinka roku 2021 v kategorii malých vozů 20.10.2021

Nejlepší designová novinka roku 2021: ŠKODA FABIA vyhrála cenu Autonis v kategorii malých vozů

Čtenáři německého motoristického magazínu auto motor und sport zvolili model ŠKODA FABIA nejhezčím vozem ve své kategorii.

Čtvrtá generace vozu FABIA zaujme emocionálním designem a velkorysejším prostorem.

Nejvýraznější designové prvky: nový model FABIA charakterizují dynamické proporce, skulpturální tvary a ostře řezané přední světlomety a zadní světla s LED technologií.

Čtenáři německého motoristického časopisu auto motor und sport zvolili v rámci ankety Autonis nový model ŠKODA FABIA za nejlepší designovou novinku roku 2021. Čtvrtá generace tohoto úspěšného modelu se v kategorii malých vozů prosadila mezi šesti konkurenty. FABIA zaujme emocionálním vzhledem, velkorysým prostorem a krystalickými prvky typickými pro vozy ŠKODA. Oliver Stefani, šéfdesignér společnosti ŠKODA AUTO, říká: „Těší nás, že jsme vozem ŠKODA FABIA a typickým designovým jazykem značky ŠKODA nadchli německé automobilové fanoušky. Autonis je pro nás zcela výjimečnou cenou, protože ji udělují přímo čtenáři. Nová FABIA je moderní, elegantní vůz, který díky novým proporcím a tvarům vzbuzuje ještě více emocí. Její interiér nabízí ergonomické ovládání a především nadprůměrnou prostornost.“

Nová ŠKODA FABIA je postavena na modulární platformě MQB A0 koncernu Volkswagen. Ve srovnání s předchozími generacemi došlo k nárůstu všech rozměrů. S délkou 4 108 mm poprvé překonává hranici čtyř metrů, což přináší také větší vnitřní prostor. Dynamičtější proporce, krystalické prvky typické pro značku ŠKODA, jako jsou ostře řezané přední a zadní světlomety, a také například skulpturální linie na kapotě zdůrazňují emocionální designový jazyk nového modelu ŠKODA FABIA. Design vozu ozvláštňují i další detaily, například linie karoserie na předních dveřích, které naznačují charakteristický trojúhelníkový tvar české vlajky.

Během 21. ročníku udílení cen Autonis hlasující vybírali ze 117 automobilových novinek uplynulých dvanácti měsíců v celkem deseti kategoriích. V kategorii malých vozů bylo nominováno šest modelů. V rámci dané kategorie volili čtenáři vždy dva své favority a dva vozy, které se jim líbily méně. Na základě toho vypočítal časopis auto motor und sport celkový počet bodů. ŠKODA FABIA obsadila s 25,8 body v kategorii malých vozů první místo a zajistila si tak titul Autonis 2021 za nejlepší designovou novinku ve své třídě.

Neváhejte kontaktovat naše prodejce:

Petra Kolimárová HR manažer

Josef Šedivý vedoucí prodeje nových vozů Škoda

Adam Šrámek prodejce nových vozů Plzeň