Nová CUPRA Tavascan 26.4.2023

CUPRA představila na akci Exponential Impulse v Berlíně, která se uskutečnila před závodním víkendem Formule E, další fázi své evoluce. Značka, která v letošním roce oslavila páté výročí, předvedla ve světové premiéře své první zcela elektrické SUV kupé, CUPRA Tavascan, které bude uvedeno na trh v roce 2024.
CUPRA také odhalila virtuální sportovní vůz CUPRA DarkRebel navržený pro budoucí velkoměsta. Automobil, který již není omezován fyzickými limity, si mohou nakonfigurovat příslušníci Kmene CUPRA.

CUPRA kromě toho oficiálně otevřela Metahype, zážitkový prostor značky v metaversu.
A nakonec značka uvedla Exponential Experience – jedinečný zážitek za volantem studie CUPRA UrbanRebel Racing Concept, v němž se prolínají fyzické a digitální světy.

„Dnešní den je výsledkem touhy značky CUPRA přeměňovat sny v realitu,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA. „CUPRA je stále mladou značkou. Navzdory tomu jsme v průběhu pouhých pěti let překonávali jeden rekord za druhým v pozoruhodném tempu, a to díky našemu nadšení a odhodlání. CUPRA od svého uvedení prodala více než 300 000 vozů a je nejrychleji rostoucí značkou v Evropě. S více než 46 500 vozy dosáhla značka CUPRA rekordního prodeje i v prvním čtvrtletí 2023, čímž posílila ziskovost společnosti SEAT.“

Světová premiéra modelu CUPRA Tavascan
Hlavní událostí akce Exponential Event byla světová premiéra modelu CUPRA Tavascan, prvního zcela elektrického SUV kupé značky a jejího druhého zcela elektrického modelu po elektromobilu CUPRA Born. Tavascan ztělesňuje elektrifikovanou vizi značky CUPRA a současně zůstává věrný koncepčnímu vozu z roku 2019. Tavascan není reakcí na změnu, ale je vozem, který ji vytváří.

CUPRA Tavascan je impulzem pro nový, ohromující designový styl. Vnější design má díky němu atletické a sportovní proporce. Na přídi jsou okamžitě rozpoznatelné charakteristické „oči“ tvořené třemi trojúhelníkovými prvky ve světlometech Matrix LED. Interiér je architektonickým dílem díky charakteristické centrální páteři ve spojení s úzkými výdechy ventilační soustavy, které jsou téměř neviditelné.

Jako emocionální a řidičsky orientované SUV je CUPRA Tavascan vybavena technologií dynamického podvozku DCC Sport, sportovním odpružením a progresivním řízením. Tyto atributy doplněné o sportovní pneumatiky na 21“ kovaných kolech z lehké slitiny zajišťují jedinečné zážitky ze sportovní jízdy.

První zcela elektrické SUV kupé značky, zkonstruované na základě platformy MEB koncernu Volkswagen, bude nabízeno ve dvou výkonových verzích: 210 kW (286 k) a 250 kW (340 k). Výkonnější verze disponuje pohonem všech kol se dvěma elektromotory, který nabízí sportovní výkony s maximální trakcí. Z klidu dokáže CUPRA Tavascan VZ dosáhnout rychlosti 50 km/h za pouhých 2,4 sekundy (zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 5,6 sekundy).

Tato verze také poskytuje dostatečnou kapacitu pro dojezd cca 550 km díky sadě akumulátorů o využitelné kapacitě 77 kWh. CUPRA Tavascan umožňuje doplnit dostatek elektrické energie k prodloužení dojezdu o 100 km za pouhých 7 minut. A pokud poklesne stav nabití na pouhých 10 %, lze sadu akumulátorů nabít na 80 % za necelou půlhodinu při použití nabíjecí přípojky s výkonem minimálně 135 kW.

CUPRA Tavascan je vybavena informačním a zábavním systémem s 15“ displejem – dosud největším v modelu značky CUPRA – s nově navrženým a vyvinutým uživatelským rozhraní. Nabízí také jako první model vysoce kvalitní audiosystém s 12 reproduktory vyvinutý ve spolupráci s výrobcem prémiové audio techniky Sennheiser.

Model CUPRA Tavascan, navržený a vyvinutý v Barceloně, bude vyráběn v Číně, v továrně An-chuej koncernu Volkswagen, která je nejmodernějším inovačním centrem pro elektromobilitu. Tavascan bude uveden na trh v roce 2024 s prodejním cílem více než 70 000 vozů ročně.

Kontaktujte naše prodejce SEAT / CUPRA

Jakub Blažek vedoucí nových vozů SEAT/CUPRA

Michal Černý prodejce nových vozů SEAT/CUPRA

Eva Kratochvílová prodejce nových vozů SEAT/CUPRA