CUPRA zintenzivňuje v nové sezoně své působení v elektrifikovaném motoristickém sportu 3.2.2023

Uplynulý týden byl pro značku CUPRA v elektrifikovaném motoristickém sportu bohatý na události:

Značku CUPRA v Extreme E budou v roce 2023 reprezentovat jezdci Klara Anderssonová a Nasser Al-Attiyah.

 

CUPRA se v partnerství s týmem ABT CUPRA XE zúčastní třetí sezony Extreme E v řadě. Jezdci týmu ABT CUPRA XE Klara Anderssonová a Nasser Al-Attiyah již vědí, jaké to je zvítězit v elektrické kategorii. CUPRA letos s oběma mimořádně talentovanými jezdci naváže na umístění na stupních vítězů v Chile v závěru uplynulé sezony a na vítězství v Energy X Prix v Uruguayi.

 

Dvojice jezdců značky CUPRA bude v letošním roce usedat za volant optimalizovaného SUV Tavascan XE s elektrickým pohonem o výkonu 550 k, jehož modernizovaný exteriér kombinuje estetické pojetí závodních vozů CUPRA UrbanRebel, CUPRA e-Racer a monopostu Formule E třetí generace. Vícevrstvý lak karoserie mění barvu jako chameleon od tmavě purpurové až po neonově žlutou.

 

Závodní vůz naznačuje designový styl budoucího sériově vyráběného modelu CUPRA Tavascan. Druhý model značky CUPRA se 100% elektrickým pohonem byl navržen v Barceloně a v Evropě a na dalších mezinárodních trzích se začne prodávat v roce 2024.

„V loňské sezoně jsme dosáhli velkého pokroku a naučili jsme se, jak pracovat ještě lépe jako tým,“ vysvětluje Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing, a dodává: „Nakonec jsme rok 2022 uzavřeli se solidními výsledky. Naší misí je nyní na tyto základy navázat. Cíl je jasný: Jsme zde, abychom bojovali o vítězství. Klara k nám přináší zkušenosti jezdkyně, která umí vítězit. Těším se, až ji s Nasserem zase uvidím závodit.“

 

Závodní vůz CUPRA Tavascan XE se předvedl v akci o uplynulém víkendu v rámci podniku Race of Champions, na jehož působivém okruhu absolvovala Klara Anderssonová několik ukázkových jízd. Třetí sezona seriálu Extreme E odstartuje 11. až 12. března v Saúdské Arábii.

 

CUPRA získala v Saúdské Arábii další nové zkušenosti ve Formuli E

 

Město Diriyah v Saúdské Arábii hostilo o uplynulém víkendu druhý a třetí závod Formule E v sezoně 2023. Tým ABT CUPRA získával ve dvou kompletních závodech e-Prix další cenné zkušenosti v této elektrické kategorii. V týmu také debutoval jezdec Kelvin Van der Linde, který nahradil zraněného Robina Frijnse.

V pátek dokázal Van der Linde ve svých prvních kvalifikačních jízdách ve Formuli E obsadit 19. místo, zatímco jeho týmový kolega Nico Müller do kvalifikace nenastoupil kvůli nehodě při tréninkové jízdě. Do závodu tak musel startovat z konce startovního roštu. V závodě projel Van der Linde kolem šachovnicové vlajky na šestnáctém místě a Müller musel odstoupit v důsledku problémů s vozem po nehodě.

 

Van der Linde v sobotu dokončil závod na 18. místě, zatímco jeho týmový kolega Müller byl donucen odstoupit po nehodě při předjíždění soupeře.

Kontaktujte naše prodejce SEAT / CUPRA

Michal Černý prodejce nových vozů SEAT/CUPRA

Eva Kratochvílová prodejce nových vozů SEAT/CUPRA