Nový up! slaví světovou premiéru na Ženevském autosalonu

Nový vrcholný motor, více individualizace, integrace chytrého telefonu:

up! TSI s novým přeplňovaným motorem o výkonu 90 k se vyznačuje mimořádně agilními jízdními vlastnostmi
Nový up! beats s audiosystémem BeatsAudio o výkonu 300 W

Deset důležitých faktů – nový up! v heslech

1/ Více dynamiky a individuality: Volkswagen modernizoval úspěšného specialistu do města ve
     všech oblastech.
2/ Vyšší výkon: Nový motor TSI o výkonu 90 k umožňuje jízdní výkony na úrovni první generace
     modelu Golf GTI při spotřebě paliva pouhých 4,4 l/100 km.
3/ Nový vzhled: up! přichází s novými nárazníky, novým zadním difuzorem, vnějšími zpětnými
     zrcátky s integrovanými ukazateli směru, novými světlomety s diodami LED pro denní svícení
     a novými zadními světlomety.
4/ Správný up! pro každého: Individualizace s 13 barvami karoserie, třemi barvami střechy
     a deseti různými variantami ozdobného panelu na přístrojové desce.
5/ Lepší propojení: Nový audiosystém „composition phone“ a systém pro integraci chytrého
     telefonu zajišťují optimální konektivitu.
6/ Více zvuku: Volkswagen představuje v Ženevě nový up! beats s audiosystémem BeatsAudio
      
o výkonu 300 W.
7/ Optimální klima: Nová klimatizace Climatronic se systémem Pure Air.
8/ Noční pohoda v interiéru: Nové dekorační osvětlení v odstínech bílá (high up!), oranžová
     (cross up!) a modrá (e-up!).
9/ Připraven ke startu: Nový up! přijde na trh koncem léta.
10/ Lepší poměr cena/výkon: Vstupní cena nového modelu up! zůstane na úrovni předchůdce
       navzdory lepší výbavě.

Stručně – Světová premiéra nejnovějšího modelu up!

Wolfsburg/Ženeva, březen 2016. Nejmenší Volkswagen je barevnější a ostřejší. Modernizovaný up! přijde na evropské trhy koncem léta – s nově navrženými karosářskými prvky, novými barvami, novými koly, novými možnostmi individualizace, novou výbavou, novými kombinacemi v interiéru, novými informačními a zábavními systémy a novým vrcholným motorem, který nabízí výrazně vyšší výkon a točivý moment. Volkswagen poprvé představuje nový up! veřejnosti na Ženevském autosalonu. Volkswagen up! patří již pět let mezi nejúspěšnější evropské malé vozy. V zemích, jako je Německo a Nizozemí, je jedničkou ve svém segmentu. Up! je úspěšný ale také mimo Evropu, například v Brazílii, Japonsku a Jižní Americe.

Nové stylistické prvky a prvky výbavy. Všechny verze v Ženevě představeného modelu up! přicházejí s novými světlomety (sériově se světlomety LED pro denní svícení), novými nárazníky, výrazným zadním difuzorem, nově navrženými zadními světlomety, novými kryty vnějších zpětných zrcátek s integrovanými ukazateli směru, novými barvami a variantami ozdobného panelu na přístrojové desce a novými materiály pro čalounění sedadel. Stejně jako větší modely Volkswagen může být nyní i nejnovější up! objednán s paketem „Světla a výhled“ (funkce Coming Home a Leaving Home a senzor deště). Funkčnost mlhových světlometů je nově rozšířena o odbočovací světla. Volkswagen kromě toho poprvé nabízí pro up! kůží obšitý multifunkční volant a automatickou klimatizaci Pure Air Climatronic. Pod označením „Pure Air“ se skrývá senzor kvality vzduchu s aktivním biogenním filtrem, který udržuje konstantně vysokou kvalitu vzduchu a zabraňuje vnikání škodlivin do interiéru. Dokonce i výtrusy hub a alergeny zůstanou venku.

Nový přeplňovaný motor. Nový vrcholný motor modelu up!, 1.0 TSI, nabízí příkladně hospodárnou techniku. Zážehový motor TSI s přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem poskytuje ze zdvihového objemu jeden litr pozoruhodný nejvyšší výkon 66 kW/90 k. Maximální točivý moment 160 N.m je k dispozici již od 1500 min -1. Tento tříválec je dosud nejvýkonnějším motorem a první přeplňovanou jednotkou v této modelové řadě. Nejdůležitější dynamické parametry jsou nejvyšší rychlost 185 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za necelých 10 sekund. Tento up! se tak svými jízdními výkony vyrovná první generaci modelu Golf GTI. Navzdory sportovní dynamice se však může pochlubit vysokou hospodárností díky spotřebě paliva 4,4 l/100 km (emise CO 2* 102 g/km/*předběžná hodnota). Model up! 1.0 TSI tak ujede s jednou náplní palivové nádrže až 800 km. Sportovní charakter nejvýkonnějšího modelu up! je umocněn viditelnou koncovkou výfukové soustavy.

Nová integrace chytrého telefonu. Další novinkou ve výbavě modelu up! je systém pro integraci chytrého telefonu. Chytrý telefon stačí jednoduše umístit do držáku nad ozdobným panelem na přístrojové desce, připojit prostřednictvím Bluetooth, a hned se stane díky aplikaci Volkswagen App informačním a zábavním systémem s navigační funkcí a palubním počítačem.

Nový up! beats s audiosystémem o výkonu 300 W. Hned při uvedení na trh rozšíří nabídku nová výbavová verze up! beats, jejíž celkový koncept se točí kolem zvuku. Tón zde udává sériově dodávaný audiosystém o výkonu 300 W od amerického specialisty na audio BeatsAudio . V tomto případě je součástí sériové výbavy rovněž systém pro integraci chytrého telefonu.

Jak se Vám líbí – up! nabízí novou úroveň individualizace

Více barev a ozdobných prvků. Volkswagen up! je malým vozem, který přináší potěšení z mobility. Volkswagen sází u modernizovaného modelu ještě intenzivněji na individualitu každého vozu up!. Proto je pro model up!, představený v Ženevě, k dispozici paleta 13 barev karoserie, devíti různých fólií pro exteriér, deseti nových variant ozdobného panelu na přístrojové desce, tří barev střechy, tří stylistických paketů „design pack“, dvou barevných paketů „colour pack“, dvou základních barev pro interiér („titanově černá“ a „ceramique“), barevných kol z lehké slitiny a barevně individualizovaného dekoračního osvětlení pro vrcholné modely.

  • Barvy karoserie. Z 13 barev je v nabídce sedm nových odstínů: „modrá teal“, „červená coral“, „costa azul“ (modrá), „žlutá honey“, „edelweiss“ (bílá), „blueberry“ (modrá) a „zlatá savanna“.
  • Varianty ozdobného panelu. V závislosti na barvě karoserie, vnitřní výbavě a modelu mají zájemci o model up! na výběr deset nových variant ozdobného panelu na přístrojové desce. Inovativní proces potisku umožňuje vysoký stupeň individualizace.

Více motorů. Nabídka motorů byla dosud tvořena dvěma tříválci s vícebodovým vstřikováním paliva (MPI), které poskytují nejvyšší výkon 44 kW/60 k a 55 kW/75 k. Tato dvojice zážehových motorů 1,0 litru je nyní doplněna novou sportovní jednotkou 1.0 TSI (66 kW/90 k). Jako vozidlo s nulovými emisemi se městskými ulicemi pohybuje elektromobil e-up! (60 kW/82 k). Zákazníci, kteří sázejí na zemní plyn, se mohou opět rozhodnout pro eco up! (50 kW/68 k).

Více sériové výbavy. Součástí nabídky je opět sedm výbavových verzí take up!, move up!, high up! a eco up! (dvoudveřové nebo čtyřdveřové verze), jakož i load up!, cross up! a e-up! (pouze čtyřdveřové verze). Přehled vylepšení výbavy jednotlivých verzí:

  • take up!. Vstupní verze take up! má nyní výbavu rozšířenou o světlomety LED pro denní svícení, osvětlení registrační značky diodami LED, kryty vnějších zpětných zrcátek s integrovanými ukazateli směru, chromovanou lištu mezi světlomety, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a rezevním kolem. Leskle černá ozdobná plocha na středové konzole (s ovládacím panelem topení/ventilační soustavy; na přání i klimatizace a audiosystému) je vymezena ušlechtilým chromovaným rámečkem.
  • move up!. Již od verze move up! patří k sériové výbavě, v porovnání s předchůdcem, mimo jiné nově vyvinutý audiosystém „composition“, vstup USB, klimatizace, kožený volant, 5ti dveřová karoserie,a individualizovaný ozdobný panel na přístrojové desce se vzorkem „black cube“.
  • high up!. Rozšířená výbava modelu high up! zahrnuje mimo jiné nové dekorační osvětlení (bílé), rovněž individualizovaný ozdobný panel na přístrojové desce (na výběr jsou tři varianty se vzorkem „pixels“), vyhřívání sedadel (vpředu), rádio Composition Phone, Smartphone Integration, mlhové světlomety včetně statických odbočovacích světel, Parkpilot, tempomat a větší multifunkční ukazatel a nová 15“ kola z lehké slitiny typu „radial“. Stejně jako dosud patří k sériové výbavě klimatizace.
  • cross up!. Novinkou ve výbavě verze cross up! do jakéhokoli terénu je ozdobný panel na přístrojové desce v designu cross a dekorační osvětlení (oranžové).
  • e-up!. Nový e-up! se vyznačuje ozdobným panelem na přístrojové desce s novým vzorkem „shark skin“, dekoračním osvětlením (modré), senzorem deště a světla a novým systémem pro integraci chytrého telefonu.

Více výbavových paketů. Volkswagen sladil s barvami karoserie tři nové střešní pakety „roof pack“, které zahrnují lakovanou plochu střechy v kontrastních barvách „černá“, „bílá“ nebo „šedá“, společně s barevně odlišenými kryty vnějších zpětných zrcátek a tmavě tónovaných skel zadních oken. Další novinkou v nabídce jsou tři stylistické pakety „design pack“, obsahující individualizovaný ozdobný panel na přístrojové desce, ozdobné fólie pro exteriér a rovněž barevně odlišené kryty vnějších zpětných zrcátek. Nabídku nových výbavových paketů završují barevné pakety „colour pack“. V tomto případě je model up! zušlechtěn 16“ koly z lehké slitiny, ozdobnými fóliemi pro karoserii a patřičně lakovanými kryty vnějších zpětných zrcátek – vždy v kontrastní barvě „oranžová hot“ nebo „zlatě béžová“.

Nový up! beats – dokonalý zvuk, „powered by beats“

300 W od Dr. Dre. Americká společnost Beats Electronics, specializovaná na audiosystémy, kterou založil v roce 2008 rapper Dr. Dre, se stala ikonou hudební scény především díky svým sluchátkům. Kalifornská společnost dnes nabízí mnoho dalších lahůdek pro audiofily. Mezi ně patří také vynikající audiosystémy pro automobily. Volkswagen nyní poprvé představuje takové audiosystémy BeatsAudio na Ženevském autosalonu 2016 ve studii SUV T-Cross Breeze, v modelu Polo a v novém modelu up!. V případě městského specialisty vznikla přitom zcela nová výbavová verze: up! beats. Osmikanálový zesilovač o výkonu 300 W je vybaven digitálním signálovým procesorem DSP. Krystalicky čistý zvuk zajišťuje sedm highendových reproduktorů rozmístěných po interiéru: dva vysokotónové reproduktory ve střešních sloupcích A, dva hlubokotónové reproduktory v předních dveřích, dva širokopásmové reproduktory vzadu a jeden subwoofer integrovaný do prohlubně pro náhradní kolo, který poskytuje patřičně syté basy.

  • Výbava modelu up! beats. Vnější vzhled modelu up! beats je individualizován novými 15“ koly z lehké slitiny, speciálními ozdobnými fóliemi v designu beats a barevně odlišenými kryty vnějších zpětných zrcátek. Výrazný vzhled interiéru vytváří jedinečný ozdobný panel na přístrojové desce, speciální prahové lišty a barevně pro novou výbavovou verzi sladěné bezpečnostní pásy. Model up! beats je navíc sériově vybaven systémem pro integraci chytrého telefonu a dekoračním osvětlením (bílé).

Nový koncept pro informace a zábavu – chytrý telefon se promění v informační a zábavní systém

Dva nové audiosystémy. Volkswagen zcela nově koncipoval systém pro integraci chytrého telefonu. Na tomto základě byla vyvinuta nová generace informačního a zábavního systému: základní systém „composition“ s 3,1“ jednobarevným displejem a vrcholný systém „composition phone“ s 5,0“ barevným displejem. Oba systémy jsou vybaveny dvojitým tunerem, vstupem AUX-IN a čtečkou paměťových karet SD. Základní systém má navíc přehrávač CD, vrcholný systém disponuje rozhraním Bluetooth s funkcí handsfree. Pro „composition phone“ je poprvé v modelu up! k dispozici zadní kamera. Na přání mohou být oba systémy rozšířeny o přijímač digitálního rozhlasového vysílání DAB+, paket Sound plus (s šesti reproduktory) a rozhraní USB (ve středové konzole). Systém „composition phone“ je navíc k dispozici s novým systémem pro integraci chytrého telefonu a s audiosystémem BeatsAudio .

Systém pro integraci chytrého telefonu. Do ovládání systému „composition phone“ mohou být integrovány prostřednictvím „maps + more dock“ aktuální chytré telefony s operačním systémem Apple nebo Android. Chytrý telefon se za tím účelem jednoduše připevní do držáku nad středovou konzolou a prostřednictvím Bluetooth propojí s audiosystémem. Prostřednictvím aplikace Volkswagen App „maps + more dock“ má nyní řidič k dispozici funkce „Navigation“ (navigace bez připojení k internetu a nákladů na roaming, zobrazování map ve formátech 2D nebo 3D), „MFA“ (multifunkční ukazatel s provozními údaji vozidla), „phone“ (s funkcí handsfree), „think blue. trainer.“ (tipy pro úsporu energie), „e-charging manager“ (v modelu e-up), „car function“ (různé funkce vozidla), „media control“ (přístup k hudebním souborům, zobrazování názvu, interpreta a přebalu, vyhledávací funkce s rozpoznáváním písma) a „radio control“ (výběr vysílání FM, AM nebo DAB+; zobrazování, vyhledávání nebo ukládání rozhlasových stanic). Systém pro integraci chytrého telefonu obsahuje rozhraní USB pro nabíjení a přenos dat.