Hry mohou začít: ŠKODA fandí českým sportovcům a podporuje Olympijské parky

ŠKODA bude v jižních Čechách po dva týdny vystavovat aktuální modelovou paletu

  • Pestrý zábavný program, živé přenosy z Ria a možnosti aktivního sportování v okolí Lipenské přehrady
  • ŠKODA ‚Czech Team‘: Akční modely, které se odkazují na účast špičkových českých sportovců na olympijském klání; reklamní kampaň ,Jedeme v tom spolu‘
  • Spolupráce značky ŠKODA s Českým olympijským výborem pokračuje minimálně do konce roku 2018

ŠKODA Přisedněte do týmu

Mladá Boleslav, 26. července 2016 – ŠKODA fandí sportu a podporuje ho v různých formách na národní i mezinárodní úrovni. O sportovní nadšení se postará i během Letních olympijských her v Rio de Janeiru. Automobilka podporuje Olympijský park Rio-Lipno, který se koná od 5. do 21. srpna 2016 u Lipenské přehrady. Pořadatelem je Český olympijský výbor. Park nabízí bohatý zábavný program, živé přenosy z Ria, atraktivní možnosti sportování a soutěže o ceny. Česká značka bude přítomná i v regionálních Rio parcích v Ostravě, Plzni a Pardubicích.

„ŠKODA je na národní i mezinárodní úrovni jedním z největších podporovatelů sportu,“ říká Michal Pres, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika. „Součástí této tradice je také spolupráce s Českým olympijským výborem a Českým paralympijským výborem. Partnerství s národní reprezentací je odrazem naší firemní filozofie založené na špičkových výkonech, výdrži, vůli po vítězství a týmovém myšlení. Olympijský park Rio-Lipno návštěvníky nadchne,“ neskrývá Michal Pres své přesvědčení.

Po dobu dvou týdnů bude Olympijský park Rio-Lipno lákat řadou atrakcí pro malé i velké diváky. Olympijská klání budou z Brazílie živě přenášena na velkoformátové obrazovky. Fanoušci budou mít v Olympijském parku možnost si i sami aktivně zasportovat. Připravené bude hřiště na fotbal a plážový volejbal. Zájemci si budou moci vyzkoušet i jachting, petanque nebo šachy. V areálu se budou konat i koncerty a další kulturní akce. Na výstavní ploše představí ŠKODA svou aktuální modelovou paletu. K vidění bude i soutěžní speciál ŠKODA FABIA R5, s nímž se tovární tým ŠKODA Motorsport účastní světových rally. Ve ŠKODA Boutique budou k zakoupení různé tematické propagační a dárkové předměty. Nebude chybět ani kolekce Teribear Terezy Maxové.

ŠKODA showroom v partnerské zóně Olympijského parku na Lipně přivítá i řadu vzácných hostů z řad našich sportovců a olympioniků. S nimi se mohou fanoušci seznamovat již v předstihu prostřednictvím ŠKODA Olympijských jízd, které lze shlédnout v pořadu Olympijský magazín na ČT Sport nebo na YouTube. Seriál rozhovorů s významnými osobnostmi českého sportu má formu interaktivních setkání, která probíhají během cest na sportovní utkání a natáčejí se přímo ve vozech ŠKODA. Jejich součástí jsou kvízy pro sportovce a pochopitelně dotazy od diváků. Hosté z řad sportovců a olympioniků se mohou společně s ostatními návštěvníky lipenského Rio parku podílet i na podpoře Dětského domova Dolní Lánov. Pokud se v rámci ŠKODA výzvy na trati o délce 50 m podaří uběhnout v součtu 392 km, podpoří společnost ŠKODA AUTO ČR Dětský domov Dolní Lánov částkou 50.000,- Kč. Lánovský domov do projektu vybrala nadace Terezy Maxové. Porce 392 km představuje součet všech tratí, na kterých legendární český běžec Emil Zátopek získal medaili v rámci olympijských her, Mistrovství Evropy nebo na tratích, kde překonal světový rekord. Když běžec vybavený čipem proběhne cílem, jeho 50 metrů se přičte k už naběhaným metrům předchozích běžců. Aktuální počet společně uběhnutých metrů bude promítán na velké obrazovce v cíli.

Podpora Olympijského parku u Lipenské přehrady je součástí úspěšného partnerství společnosti ŠKODA AUTO s českým olympijským týmem. Automobilka jako partner Českého olympijského týmu podporuje české olympioniky od roku 1992 a současná smlouva je platná do konce roku 2018. Členové výboru tak mohou využívat komfortu a všestrannosti automobilů značky ŠKODA. Jako oficiální sponzor poskytuje domácí automobilka Českému olympijskému výboru celkem 10 automobilů – především pak vlajkovou loď značky – vůz ŠKODA SUPERB. Spolupráce obou subjektů se naplňuje i řadou společných projektů – například Česko sportuje, Olympijský víceboj, Olympiáda dětí a mládeže atd.

V rámci již čtyřiadvacetiletého partnerství s Českým olympijským výborem uvedla ŠKODA přednedávnem na trh akční modely ‚Czech Team‘. Modely CITIGO, FABIA, RAPID a RAPID SPACEBACK ‚Czech Team‘ mají rozsáhlou standardní výbavu. Všechny modely ‚Czech Team‘ mají identickou základní výbavu, která mimo jiné zahrnuje automatickou klimatizaci Climatronic, zadní parkovací senzory, infotainment Swing s Bluetooth-konektivitou, LED-světlomety pro denní svícení, multifunkční palubní displej MaxiDOT a kůží potažený volant, madlo ruční brzdy a hlavici řadící páky/páky voliče automatické převodovky. Všechny vozy v provedení ‚Czech Team‘ kromě toho nabízí vyhřívané přední sedadla a moderní bezpečnostní asistenty City Safe Drive nebo Front Assist s funkcí nouzové brzy, světelný a dešťový senzor Light and Rain Assist.

Modely CITIGO a FABIA vycházejí z nejvyššího výbavového stupně Style, RAPID pak ze středního stupně Ambition, ale obohaceného třeba o 16palcová litá kola, chrom paket, zadní parkovací kameru či multifunkční volant pro audiosystém Bolero a mobilní telefon. Například ŠKODA RAPID ‚Czech Team‘ 1,2 TSI/66 kW vyjde na 371 900 Kč. Příplatek za automatickou převodovku DSG činí v tomto případě jen 40 000 Kč – tedy o 10 tisíc méně oproti standardnímu ceníku.

Akční modely ‚Czech Team‘ podpoří ŠKODA v letních měsících rozsáhlou mediální kampaní pod názvem ‚Jedeme v tom spolu‘, jejímiž tvářemi jsou úspěšní sportovci a členové ŠKODA OCTAVIA týmu, překážkářka Zuzana Hejnová a skifař Ondřej Synek. Detailní informace o akční nabídce ‚Czech Team‘ a aktivitách na Lipně jsou prezentovány na speciální webové stránce www.skodaczechteam.cz

Společnost ŠKODA AUTO je v národním i mezinárodním měřítku jedním z největších podporovatelů sportu a prokazuje tak svou společenskou odpovědnost. Vedle Olympijských her sází automobilka ve svém sportovním sponzoringu zejména na populární sportovní odvětví – lední hokej a cyklistiku.