Designová studie SUV ŠKODA VisionS bude mít premiéru v Ženevě

  • Pohled do budoucnosti: ŠKODA Vision S ukazuje směr, kterým se vydají nová SUV značky ŠKODA
  • Výrazný vzhled: Moderní, silný a působivý designový jazyk
  • Typicky velkorysá nabídka prostoru – nyní se třemi řadami sedadel a délkou vozu 4,70 m

Mladá Boleslav, 2. února 2016 – ŠKODA přivádí nový, moderní designový jazyk do segmentu SUV. Nový showcar ŠKODA Vision S v březnu 2016 na mezinárodním autosalonu v Ženevě naznačí, jak by mohlo vypadat budoucí SUV značky ŠKODA. Jeho design je vyváženým mixem estetiky, emocí,
síly a funkčnosti. V posledních letech ŠKODA obnovila a rozšířila svou modelovou paletu. V další fázi bude následovat rozšíření nabídky v segmentu SUV.

V roce 2014 představila ŠKODA designovou studii Vision C a s ní i nový designový jazyk, který nyní přivádí do segmentu SUV. Studií Vision S ( S vychází ze zkratky SUV) značka poprvé ukazuje, jak by mohlo vypadat nové SUV, které se zařadí do nabídky nad úspěšným kompaktním SUV ŠKODA Yeti. Automobil s délkou 4,7 m, šířkou 1,91 m a výškou 1,68 m vytváří spontánně působivý dojem. Uvnitř vozu sází značka, jako obvykle, na prvotřídní nabídku prostoru: ŠKODA Vision S přijíždí se třemi řadami sedadel a nabízí místo pro šest cestujících.

Vnější design studie ŠKODA Vision S reflekuje emociálně působivý šarm značky: všechny hrany a tvary jsou čistě, precizně a ostře tvarované. Vnější vzhled nezaměnitelně zvýrazňují krystalické designové prvky. Na výrazně tvarovaných plochách vytváří světlo a stín zajímavé efekty.

Kapota je výrazně plasticky tvarovaná, její hrany směřují k logu značky. Široká maska a čtyři vysoko umístěné, klínovitě tvarované světlomety využívajcí techniku LED utvářejí osobitou tvář studie a zvýrazňují charakter SUV. Logo a vertikální lamely na masce jsou osazeny originálními krystalickými prvky. ŠKODA Design tak skládá poctu českému křišťálu.

Také boční pohled zvýrazňuje silný charakter SUV ŠKODA Vision S. Ostrá linie Tornado se táhne podél celé výrazné karoserie. Blatníky dostaly offroadově hranaté výřezy pro kola, mohutně tvarované boky zase charakteristické prolisy v úrovni kol. Klesající linie střechy s dlouhým spojlerem na konci a ostře zakončená záď vyvolávají dojem vizuální dynamiky, aniž by se showcar pohyboval.