Retail Qualification World Championship 2015: Volkswagen vyznamenal své mistry světa

Volkswagen vyhlásil celkové vítěze celosvětové soutěže Retail Qualification World Championship (RQWC). Do mezinárodního finálového kola se kvalifikovalo více než 250 specialistů z téměř 70 zemí. Nejlepším zástupcem České republiky se stal Michal Lehečka, zaměstnanec plzeňského prodejce AUTOCENTRUM JAN ŠMUCLER s.r.o., který obsadil mezi servisními poradci vynikající třetí místo v Evropě.

"Máme radost, že se soutěže Volkswagen Retail Qualification World Championship 2015 zúčastnili nejlepší zaměstnanci z oblasti servisu a prodeje z celého světa. Finalisté svým velkým nasazením a odbornými znalostmi a dovednostmi potvrdili, že patří mezi nejlepší z nejlepších," zdůraznil velký význam soutěže Peter Maiwald, vedoucí divize After Sales značky Volkswagen osobní vozy, a dodal: "Prvotřídně kvalifikovaní zaměstnanci našich obchodních partnerů jsou klíčem k nejvyšší spokojenosti zákazníků po celém světě."

Mezinárodní soutěž pro smluvní partnery značky Volkswagen se konala již pošesté. Odborníci prokazovali během několikadenní akce své teoretické a praktické znalosti a dovednosti ve čtyřech různých odborných disciplínách a zároveň se sledovalo také hodnocení týmů. Účastníci absolvovali testy na různých místech, jako je Volkswagen Academy ve Wolfsburgu nebo areál pro výuku bezpečné jízdy u Berlína. RQWC je navíc zdrojem důležitých impulzů pro specifické zvyšování kvalifikace zaměstnanců obchodních partnerů na všech trzích značky Volkswagen.

"Bylo imponující sledovat velké nasazení všech účastníků. Výsledky RQWC opět ukázaly, jak důležitá je vynikající úroveň vzdělání a její neustálé zvyšování u zaměstnanců v obchodu. Spolupráce všech kolegů v oblastech servisu a prodeje je důležitým stavebním kamenem pro úspěch značky Volkswagen osobní vozy," zdůraznil Jochen Funk, vedoucí prodejní strategie a obchodního rozvoje značky Volkswagen osobní vozy.

České barvy v letošním ročníku soutěže RQWC skvěle hájil servisní poradce Michal Lehečka z plzeňské společnosti AUTOCENTRUM JAN ŠMUCLER s.r.o., který se umístil ve své oborové skupině na vynikajícím třetím místě v hodnocení Region Evropa.