Úspěšné partnerství značky SEAT a českých atletů pokračuje i v letošním roce

Spolupráce s českým atletickým svazem trvá již 16 let

  • Ve vozech SEAT jezdí nejlepší čeští atleti v čele se Špotákovou a Maslákem
  • Úspěšný projekt Atletika pro děti je již třetím rokem podporován značkou SEAT
  • Po halovém mistrovství Evropy zamíří čeští atleti na mistrovství světa do Pekingu


Praha, 05/06/2015 – Úspěšné partnerství značky SEAT a Českého atletického svazu pokračuje i v letošním roce, který lze bez nadsázky označit za rok atletiky, protože začátkem března se v České republice po dlouhé době uskutečnilo halové mistrovství Evropy v atletice, rovněž s významnou podporou značky SEAT, která mimo jiné poskytla flotilu svých vozů pro přepravu nejlepších evropských atletů. Čeští atleti získali v domácím prostředí dvě zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile. Diváci vytvořili ve vyprodané O2 aréně skvělou bouřlivou atmosféru a na výbornou zvládli všechny své úkoly i organizátoři prestižní sportovní akce.

„Velmi úspěšný březnový evropský halový šampionát v Praze byl bezesporu vyvrcholením dosavadní, již šestnáctileté spolupráce značky SEAT s českými atlety. Naše dlouhodobé partnerství tím však zdaleka nekončí – kromě nejlepších českých atletů, kteří i nadále jezdí ve vozech SEAT, podporujeme již třetím rokem také projekt Atletika pro děti, jehož cílem je přivést novou generaci k radosti z aktivního života postaveného na všestranném zdravém pohybu. Spojení značky SEAT s atletikou vyplývá ze společných hodnot v podobě sportovního ducha, touhy po nejlepších výkonech a univerzálního zaměření,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

SEAT je již 16 let silným a spolehlivým partnerem české atletiky a po celou tuto dobu podporuje úspěšné české atlety zápůjčkami svých vozů. Ve vozech SEAT jezdí například oštěpařka Barbora Špotáková (SEAT Alhambra), sprinter Pavel Maslák (SEAT Leon SC FR) nebo šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák či současný ředitel atletického svazu a bývalý vynikající výškař Tomáš Janků. Českou reprezentaci čeká po úspěšném vystoupení na letošním halovém mistrovství Evropy především mistrovství světa v atletice v Pekingu, které se uskuteční ve druhé polovině srpna. Barbora Špotáková, vždy usměvavá tvář značky SEAT, se v první polovině sezony zúčastnila mítinku v americkém Eugene (30. května) a na domácí půdě se předvede na Memoriálu Josefa Odložila (8. června). 

Značka SEAT dává najevo svou orientaci na budoucnost také podporou stěžejního projektu Českého atletického svazu „Atletika pro děti“ s mottem „Běhej, skákej, házej rád, atletem se můžeš stát!“, který se zaměřuje na všestranný rozvoj dětí od nejranějšího věku. V probíhající letošní sezoně se mohou zájemci zúčastnit akcí Atletika pro děti s bohatým doprovodným programem v Jablonci nad Nisou (2. června), Plzni (27. a 28. června), Běchovicích (19. září) a Kladně (25. září).

Se značkou SEAT se mohou diváci pravidelně setkávat také na domácích atletických mítincích. V letošní sezoně jsou ještě na programu následující akce: Mistrovství ČR mužů a žen na dráze v Plzni (27. až 28. června), Mistrovství ČR do 22 let v Hodoníně (29. až 30. srpna), Mistrovství ČR družstev v Praze (6. září) a Mistrovství ČR v silničním běhu v Běchovicích (27. září). Nejlepší čeští atleti převezmou v závěru roku ocenění na vyhlášení výsledků tradiční ankety Atlet roku, které se uskuteční 7. listopadu v Praze.


SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2015
SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, tvoří v sezoně 2015 silný tým. Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti bude v ETCC 2015 obhajovat svá prvenství s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. Jedná se o šest víkendů: v Maďarsku (Hungaroring), na Slovensku (Slovakiaring), ve Francii (Paul Ricard), České republice (Masarykův okruh Brno), Belgii (Zolder) a Itálii (Pergusa).


SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí v 75 zemích. V roce 2014 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši téměř 7,5 miliardy EUR a na celém světě prodal 390 500 vozidel.

Skupina SEAT zaměstnává 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Palmela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě a Toledo závod v Mladé Boleslavi v České republice.

Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také technickým centrem, které v roce 2015 slaví své 40. výročí. V technickém centru pracuje 900 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.