Studie SEAT 20V20 získala ocenění za design jako nejlepší koncepční vůz

Studie SEAT 20V20 (označení znamená Vision 2020) přichází se zcela novou podobou designu, kvality a vášně. Toto SUV vyvolalo mimořádný zájem při své premiéře na autosalonu v Ženevě především svým designem, který byl nyní vyhlášen vítězem v prestižní soutěži Automotive Brand Contest.


Automotive Brand Contest je jednou z nejdůležitějších soutěží v oblasti automobilového designu. Renomovaná porota, složená z motoristických novinářů, zástupců univerzit a odborníků na design, uděluje prestižní ocenění v celkem 15 kategoriích. SEAT 20V20 byl zvolen vítězem v kategorii „Concepts“.

SEAT je proslulý výrazným a sofistikovaným designem. Dokladem jsou aktuální modely, jako například Leon a Ibiza. Porota soutěže Automotive Brand Contest tuto skutečnost ocenila i u studie SEAT. Rozhodnutí poroty má velkou váhu, protože se jedná o jedinou mezinárodní designérskou soutěž pro automobilové značky. Mezinárodní porota uděluje ocenění v celkem 15 kategoriích, mezi něž patří například „Interior“, „Brand Design“ a „Future, Parts & Mobility“.

Německá Rada pro design usiluje primárně o komunikaci jednoduchého principu: „zvyšování hodnoty značek cílenou aplikací designu“. Členem Rady pro design je více než 200 společností, které zaměstnávají celkem dva miliony lidí. Rada pro design byla založena v roce 1953 na podnět německého Spolkového sněmu s cílem podporovat oblast designu v rámci německé ekonomiky.

Prestižní ocenění budou předána 15. září během prvního tiskového dne na Frankfurtském autosalonu 2015. Německá Rada pro design slavnostně předá ocenění vítězům různých kategorií v Metzlerově síni frankfurtského muzea Städel.


SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2015
SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, tvoří v sezoně 2015 silný tým. Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti bude v ETCC 2015 obhajovat svá prvenství s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. Jedná se o šest víkendů: v Maďarsku (Hungaroring), na Slovensku (Slovakiaring), ve Francii (Paul Ricard), České republice (Masarykův okruh Brno), Belgii (Zolder) a Itálii (Pergusa).