Slovakiaring: "Skorodomácí" závod ETCC Petra Fulína

Nadcházející víkend ostí závody Evropského poháru cestovních vozů Slovakiaring nedaleko Bratislavy, Petr Fulín po úvodním víkendu na trati Paula Ricarda
drží osmibodový náskok.

V dosavadních čtyřech návštěvách zde Fulda dokázal pokaždé získat nejvíc bodů a i tentokrát by se navýšení náskoku hodilo: "V kalendáři následují dva důležité a obtížné podniky: Nordschleife, obtížná trať, na které jsem startoval naposledy před pěti lety a portugalský městský okruh Vila Real, takže jakákoliv bodová rezerva bude dobrá." Sázet jen na tradici dobrých výsledků by bylo ošidné. Tým se navíc po závodech ve Francii kvůli náročnému harmonogramu přesouval rovnou na Slovensko, a tak Fuldův SEAT Leon Cup Racer dosud nespatřil týmové dílny Křenek Motorsport. Všechny změny se proto musí odehrát přímo na místě.

Jednou z nich je přidané závěží po prvním podniku, které činí 42 kilogramů. "Francie ukázala, jak moc je letošní pole vyrovnané. Na Slovensku bude moje auto těžší, což mne staví do drobné nevýhody. Slovenský okruh však velice dobře znám, a tak udělám vše pro to, abych si domů odvezl co nejvíc bodů," říká před startem víkendu Fulda.
Jeho výkony sledujte prostřednictvím časomíry, dojmy po jízdách budou k dispozici na facebookových stránkách VEKRA Racing Team či Petr Fulín. Záznam obou závodů odvysílá 17. dubna stanice Eurosport, a to od 21:00 na kanálu Eurosport 2.