Petr Fulín stál na Hungaroringu dvakrát na stupních vítězů

NOVÁ SEZONA ETCC ODSTARTOVÁNA

  • Petr Fulín obsadil v obou nedělních závodech ETCC výborné třetí místo
  • Začátek sezony potvrdil velkou vyrovnanost soupeřů, Leon Cup Racer ukázal svou převahu ve startovním poli
  • Fulín ztrácí na čelo průběžného pořadí pouhé dva body


Praha, 03/05/2015 – Petr Fulín, dvojnásobný šampion v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, vybojoval v prvních dvou závodech čtvrté plnohodnotné sezony ETCC 2015 dvě umístění na stupních vítězů. Po dramatických soubojích v nedělních závodech na maďarském okruhu Hungaroring se radoval ze dvou třetích míst. Hungaroring s délkou 4381 metrů patří mezi okruhy Velkých cen Formule 1 a před jezdce staví nejen 16 zatáček, ale i náročné podmínky s jemným pískem na trati. Oba závody ETCC se jely na 12 kol.

„Blahopřeji Petrovi Fulínovi za celý tým značky SEAT k výbornému výsledku v obou závodech na Hungaroringu. Petr potvrdil ve velmi silné konkurenci svou pověst zkušeného a rychlého jezdce, který se dokáže prosadit i za nepříznivých okolností konzistentními výkony na vysoké úrovni. Skvělé časy během tréninkových a kvalifikačních jízd i v obou závodech ukazují společně s minimální bodovou ztrátou na čelo průběžného pořadí po prvním závodním víkendu, že Petr Fulín bude se svým Leonem Cup Racer bojovat v letošní sezoně opět o stupně nejvyšší,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

Od začátku pátečních testů bylo jasné, že pole soupeřů bude v letošní sezoně mimořádně silné. V kvalifikaci se časy prvního a pátého nejrychlejšího jezdce lišily necelou polovinou sekundy. Petra Fulína, který pro letošní sezonu přešel na nový závodní vůz SEAT Leon Cup Racer, připravovaný zkušeným týmem Křenek Motorsport za podpory českého importéra vozů SEAT, trápily během kvalifikace ztráty výkonu a přetrvávající problémy s brzdami. Navzdory těmto potížím dokázal vybojovat druhou příčku na startu a první body do tabulky.

Když se krátce po startu prvního závodu dostal Petr Fulín do čela, vypadalo to nadějně, ale ještě na konci prvního kola se na něj dotáhl jeden ze soupeřů, který svou agresivitou málem způsobil odstoupení obou jezdců.  „V předposlední zatáčce se na mě natlačil Borkovič a před nájezdem na cílovou rovinku mě snad chtěl natlačit do nájezdu do boxů. Auto dostalo ránu a oba jsme šli do smyku, čehož využil Homola a dostal se na naši úroveň. Dostal jsem se na vnitřek, ale po souboji s Homolou se o mě Borkovič opřel, čímž jsem ztratil několik pozic. Když se o pár kol později vůz vzchopil, jel jsem alespoň v tempu, které stačilo na udržení třetího místa,“ hodnotil Petr Fulín první závod.

Hned v úvodu druhého závodu ztratil dvojnásobný vítěz Zlatého volantu několik pozic. „Na startu mi klesly otáčky a auto se rozjelo se zpožděním několika sekund. Ztratil jsem pár míst, a navíc jsem se poté zdržel za jedním soupeřem dvě kola, ale pak už to bylo lepší. Po třetině závodu jsem zajížděl nejrychlejší kola. Do cíle už ale zbývalo málo času na smazání ztráty na jezdce přede mnou,“ řekl Fulda k druhému klání.

Přesto je Petr Fulín po úvodním víkendu spokojen a na slovenské závody ve druhé polovině června se těší:  „Šampionát je tvrdý, je to cupové závodění se vším všudy, na což jsem se těšil. Dvakrát jsem se dostal na stupně vítězů, před Slovakiaringem ztrácíme dva body na čelo a Leon Cup Racer navzdory několika kontaktům vydržel. Navíc nám vyšla změna nastavení pro závody, ve kterých jsme měli dobrou rychlost, takže z úvodu sezony mám dobrý pocit. Hlavně nesmím zapomenout na podporu fanoušků a samozřejmě ani na kluky z českého zastoupení SEATu, kteří mi přijeli fandit přímo na místo.“

Záznam obou závodů odvysílá stanice Eurosport, a to 5. května od 18.00 na kanálu Eurosport 2.

Výsledky 1. závodu ETCC na Hungaroringu, 3. 5. 2015:
1. Ferencz Ficza (HUN) SEAT Leon Cup Racer
2. Davit Kajaia (GEO) BMW 320 TC + 1.901
3. PETR FULÍN (CZE) Seat Leon Cup Racer + 2.841
4. Andreas Pfister (DEU) SEAT Leon Cup Racer + 17.493
5. Dušan Borković (SRB) SEAT Leon Cup Racer + 24.926
6. Ronny Jost (CHE) SEAT Leon Cup Racer + 31.420
7. Alexand Artemyev (KAZ) SEAT Leon Cup Racer + 32.200
8. Michal Matějovský (CZE) BMW 320 si + 35.526
9. Aytaç Biter (TUR) BMW 320 TC + 37.298
10. Peter Rikli (CHE) Honda Civic FD + 39.847

Výsledky 2. závodu ETCC na Hungaroringu, 3. 5. 2015:
1. Dušan Borković (SRB) SEAT Leon Cup Racer
2. Ferenc Ficza (HUN) SEAT Leon Cup Racer + 1.720
3. PETR FULÍN (CZE) SEAT Leon Cup Racer + 4.244
4. David Kajaia (GEO) BMW 320 TC + 19.581
5. Maťo Homola (SVK) SEAT Leon Cup Racer + 26.072
6. Aytaç Biter (TUR) BMW 320 TC + 29.073
7. Ronny Jost (CHE) SEAT Leon Cup Racer + 30.305
8. Peter Rikli (CHE) Honda Civic FD + 35.285
9. Michal Matějovský (CZE) BMW 320 si + 35.571
10. Ümit Ülkü (TUR) BMW 320 TC + 43.229


SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2015
SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, tvoří v sezoně 2015 silný tým. Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti bude v ETCC 2015 obhajovat svá prvenství s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. První závod se jede začátkem května na maďarském Hungaroringu, poté budou následovat závody na Slovensku (Slovakiaring), ve Francii (Paul Ricard), České republice (Masarykův okruh Brno), Belgii (Zolder) a Itálii (Pergusa).