Kůň vs. SEAT Leon - něco pro romantiky

Martorell, 22/09/2015. - Virginie dorazí do stájí brzy, jako obvykle a Cordat Z už na ni čeká. 1,84 m vysoký, 700 kilo vážící  kůň z německého chovu. On vystrčí hlavu z kabinky a pozdraví ji. Najednou, neočekávaný hluk narušuje každodenní scény. Virginia se otočí a je překvapena, jak SEAT Leon X-PERIENCE projíždí po stájích jako doma. 
Pokud by se kůň a auto postaviil proti sobě v závodě, kdo by vyhrál? To je výzva. Auto a kůň - připravte se na soutěž. Zatímco Virginia chladí tlamu Cordat Z mokrou houbou, řidič Leon X-PERIENCE otřel karoserii. Zatímco ona kontroluje koňská kopyta, on autu monitoruje tlak v pneumatikách. A tak dále, až  Virginie bere otěže Cordat Z a řidič upraví výšku volantu v autě.
K dispozici je deset překážek rozmístěných po kruhu, pět pro každého z nich. Závod začíná a kůň čistě skáče první skok. Ale Leon X-P neváhá a také zdolá první překážku bez problémů. To nepopiratelně dobrodružně vypadající vozidlo je vybaveno řadou TDI a TSI motorů, má pohon všech kol a systém zavěšení je připravený zvládnout jakýkoli druh terénu. Kromě toho, všechny motory jsou charakterizovány jejich dynamikou, výkonem a účinností.
Závod pokračuje, a oba zdolávají další překážkovou těsně vedle sebe. Ani jeden z nich neucukne. Oba rozvíří prach, prudce otočií, a na konci přes cílovou čáru dokončují společně, remízou.
SEAT rozšířil svůj sedmiletý závazek k Barcelona Royal Polo Club na další tři roky. Nová dohoda jmenuje španělskou automobilkau jako jednoho z institucionálních sponzorů klubu, a také dělá SEAT oficiálním vozidlem mezinárodně uznávaného CSIO - mezinárodní skokové soutěže.