Dokonalé tělo. Vášnivá duše. SEAT 20V20.

VNĚJŠÍ DESIGN

Jeho svalnatý exteriér imituje postavu silného sportovce a precizní detaily i ušlechtilé křivky vytvářejí profil dokonalého těla. Všechny prvky exteriéru jsou vzájemně propojeny tak, aby vytvářely fenomenální skulpturální napětí s hlubokou smyslností.

Velmi dynamické proporce dodávají studii 20V20 mohutná 20“ kola, dlouhý rozvor 2791 mm, široký rozchod kol, 1648 mm vpředu a 1638 mm vzadu, stejně jako nízký pás bočních oken s elegantní linií střechy.

Základním stylistickým prvkem přídě konceptu 20V20 je tvar písmene X. Kapota a maska chladiče ve tvaru písmene V symbolicky vyjadřují dynamiku a touhu po pohybu. Přední nárazník, ve tvaru obráceného V, symbolizuje stabilitu a robustnost a přispívá k rozhodnému postoji vozidla na silnici. Osobitý charakter dodávají konceptu LED světlomety, jejichž intenzivní, soustředěný pohled je jakoby zaostřen na dálku.

Také design zádě využívá motivy písmene X. Linie jsou zde přitom o trochu jemnější. Zadní výklopné víko je protaženo do zadního nárazníku. Zadní skupinová světla mají charakteristický trojúhelníkový tvar, použitý také v mnoha stylistických detailech modelu 20V20. 

VNITŘNÍ DESIGN

Použitá kombinace sportovního výkonu, klidné kultivovanosti a preciznosti je patrná také v interiéru. Nízké dynamické linie ponechávají v interiéru velkorysý prostor s prémiovou atmosférou při zachování příjemného pocitu robustnosti a bezpečnosti, který lidé očekávají od SUV.

Dominantní materiály – kůže, hliník, sklo a lesklý plast – mají výjimečně vysokou kvalitu a jsou zpracovány s enormní pozorností věnovanou detailům. Všechno vyvolává dojem bytelnosti a bezpečnosti, ale zároveň i vzdušnosti a lehkosti.

Vzhledem k dlouhému rozvoru a důmyslnému uspořádání interiéru mají i cestující na sedadlech vzadu k dispozici velkorysý prostor a zavazadlový prostor o objemu více než 600 litrů nabízí mimořádné užitné vlastnosti. Díky variabilním zadním sedadlům může být „veinte-veinte“ (20V20) používán buď jako čtyřmístný, nebo pětimístný vůz.

TECHNOLOGIE

Inovativní použití informačních a komunikačních systémů propůjčuje konceptu SEAT 20V20 inteligenci, která odpovídá jeho revolučnímu designu. Unikátní elektronické zařízení SEAT Personal Drive Device plní uvnitř vozu roli ovládacího rozhraní a dokonale integruje konektivitu, stejně jako vyspělou techniku se sportovním a praktickým designem. Mimo automobil funguje toto osobní elektronické zařízení jako mobilní navigační systém, ale také jako dálkové ovládání funkcí, jakým je např. nezávislé topení nebo chlazení. Kromě toho s ním lze u hybridní verze řídit proces nabíjení s možností využití vnějšího zdroje.

SEAT 20V20 je SUV, které je extrémně dynamické a zároveň přesvědčivě praktické. Kromě toho nabízí všechny druhy pohonu, od motorů TSI s výkony až 220 kW/300 k, až po výkonné a zároveň hospodárné jednotky TDI s výkony až 176 kW/240 k. Oba druhy spalovacích motorů lze samozřejmě použít také v hybridní soustavě, s možností vnějšího nabíjení a režimem čistě elektrického pohonu.

SEAT je vášnivým perfekcionistou a 20V20 je ztělesněním obou těchto aspektů.