Rallye Hořovice - AUTOCENTRUM JAN ŠMUCLER partnerem akce

24. 4. 2015 - 25. 4. 2015

Hořovice náměstí - náš tým Vám předvede ochutnávku vozů značek SEAT a HONDA. Přijďte společně s námi podpořit motoristický sport!

Auto sport klub Hořovice bude pořádat  jako každý rok,  poslední dubnový víkend (24.- 25. 4. 2015), Rallye Hořovice.

Letošní  ročník  Rallye Hořovic e se v základní koncepci nemění,  protože  má již své pevné místo v kalendáři seriálu „ Českomoravského poháru v rallye„. Tato jarní soutěž stále získává větší popularitu a proto se do jejích příprav,tak jako každý rok, zapojuje i město Hořovice, které se rozhodlo tuto soutěž podpořit tak, jako podporuje i ostatní sportovní aktivity a tak se jede tato soutěž zase o „ Putovní pohár města Hořovice“!

Je to  soutěž hlavně pro začínající posádky, než přejdou do vyšších soutěží, ale rádi se zúčastňují i zkušené posádky, ať jen třeba pro trénink, a nebo i proto, že vědí, že u nás je dobrá organizace, a že všechno klape, jak má.

Rallye Hořovice 2015 bude mít 4 rychlostní zkoušky ( RZ) ,tři se pojedou 3 x do kola a jedna v pátek se pojede dvakrát. Získáme tím 11 časů pro sečtení celkových výsledků. Posádka může ale dostat i penalizace po špatném průjezdu zpomalovacími retardery, a nebo po svém špatném spočítání času vjezdu do časové kontroly. Ale to se děje málo kdy. Takže se bojuje hlavně o ten čas, a posádky si kontrolují po každém kole, jak si stojí oproti ostatním posádkám.

Musí se jezdit ale také „hlavou“, protože nejde jen jezdit rychle, ale také dojet do cíle. Ten, kdo toto nerespektuje, nevidí cílovou rampu, a samozřejmě na vyhlašování výsledků může být jen jako divák.