Nová Honda Jazz

Nová Honda Jazz získala nejlepší hodnocení Euro NCAP ve třídě Supermini 2015

  • Zcela nová Honda Jazz získala nejlepší hodnocení Euro NCAP ve třídě Supermini 2015.
  • Model Honda Jazz získal v listopadu 2015 5hvězdičkové hodnocení bezpečnosti od organizace Euro NCAP.
  • Všechny verze nové Hondy Jazz jsou standardně vybaveny protikolizním systémem Honda (CTBA).

Zcela nová Honda Jazz získala nejlepší prestižní ocenění ve třídě Supermini 2015 od organizace Euro NCAP, která provádí nezávislé hodnocení bezpečnosti vozů. Model Honda Jazz již dříve v roce 2015 získal maximální 5hvezdičkové hodnocení bezpečnosti. Model Jazz získal nejlepší ocenění v konkurenci celkem devíti modelů ve třídě Supermini.

Organizace Euro NCAP každoročně zveřejňuje přehled vozů, které si v příslušných kategoriích vedly nejlépe. Pro získání nejlepšího hodnocení Euro NCAP v dané třídě jsou vozy z jednotlivých kategorií posuzovány podle váženého součtu výsledků v každé ze čtyř hlavních oblastí hodnocení: dospělý ve voze, dítě ve voze, chodec a asistenční bezpečnostní vybavení. Na základě tohoto součtu jsou vozy porovnávány.

Generální sekretář organizace Euro NCAP Dr. Michiel van Ratingen uvedl: „Organizace Euro NCAP blahopřeje společnosti Honda k modelu Jazz, který získal nejlepší ocenění ve třídě Supermini 2015. Ocenění je uznáním pětihvězdičkového úspěchu modelu Jazz a strategie bezpečnostního vybavení Honda, díky které je tato značka v tomto segmentu nejúspěšnější.“

Všechny verze modelu Jazz jsou standardně vybaveny protikolizním systémem Honda (CTBA). Střední a vyšší verze tohoto modelu jsou vybaveny pokročilým systémem podpory řízení Honda (ADAS). Tento ucelený balíček technologií aktivní bezpečnosti obsahuje: varování před čelní srážkou, systém rozpoznávání dopravních značek, inteligentní omezovač rychlosti, varování při opuštění jízdního pruhu a systém přepínaní dálkových a tlumených světel. Kromě toho je model Jazz vybaven konstrukcí karoserie využívající technologie nárazové kompatibility (Advanced Compatibility Engineering, ACE). Díky této konstrukci se energie vzniklá při kolizi přesměrovává mimo prostor s posádkou a zároveň se minimalizují škody způsobené ostatním zúčastněným vozům.

„Jsme nadšeni, že model Jazz získal od organizace Euro NCAP nejlepší hodnocení ve třídě Supermini 2015,“ řekl Philip Ross, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe. „Společnost Honda se zavázala poskytovat zákazníkům vysoce kvalitní produkty, které vyhovují nejpřísnějším bezpečnostním standardům v Evropě. Tento závazek bezpečnosti demonstrují všechny modely Honda prodávané v Evropě – Civic, CR-V, Jazz a HR-V – které získaly maximální 5hvězdičkové hodnocení Euro NCAP. Rok 2015 byl pro značku Honda jedinečný. Nové produkty, jako model Jazz a další, jsou vřele přijímány a oceňovány zákazníky a také organizacemi, jako Euro NCAP.“

Organizace Euro NCAP

Organizace Euro NCAP poskytuje motoristům realistické a nezávislé hodnocení bezpečnosti některých nejprodávanějších vozů v Evropě.

Tato organizace byla založena v roce 1997 a v současnosti je podporována sedmi evropskými vládami, Evropskou komisí a motoristickými a spotřebitelskými organizacemi v každé zemi EU. Rychle se stala stimulátorem vylepšování bezpečnosti při konstruování nových vozů.

Hvězdičkové hodnocení organizace Euro NCAP je zaměřeno na celkovou bezpečnost vozů a poskytuje zákazníkům jasný a jednoduchý výsledek. Současný způsob hodnocení, který byl zaveden v lednu 2015, používá vážený výpočet, při kterém se kombinuje řada hledisek bezpečnosti vozu: výsledky hodnocení ochrany dospělého (40 %), dítěte (20 %) a chodce (20 %) s dostupností asistenčního bezpečnostního vybavení (20 %).

Další informace jsou k dispozici na Internetu: www.euroncap.com