Nová generace malého modelu SUV – prostornost a flexibilita kompaktního MPV, robustnost SUV, charizma a dynamika kupé

  • Charakteristický vzhled kupé v kombinaci s robustností SUV
  • Špičkový a univerzální vnitřní prostor
  • Propracovaný a vkusný interiér využívající vysoce kvalitní materiály
  • Atraktivní jízdní vlastnosti a úsporný provoz
  • Komplexní balíček pokročilých bezpečnostních funkcí

Na trh přichází nová generace malého SUV! Zcela nový model Honda HR-V představuje jedinečnou alternativu v crossoverovém segmentu: charakteristický vzhled kupé v kombinaci s robustností SUV, prostornost a všestrannost MPV, sofistikovaná a zároveň zábavná jízdní dynamika a úsporný provoz.

Společnost Honda očekává, že 70 % nových modelů HR-V bude prodáno stávajícím majitelům konkurenčních značek, zejména modelů MPV a hatchbacků nižší střední třídy. Vzhled modelu HR-V o délce 4,3 metrů má oslovit mladé lidi a dvojice bez závazků, kteří kladou důraz na moderní životní styl a design.

Profil modelu HR-V již na první pohled ztělesňuje mládí. Výrazné a odvážné linie kupé se snoubí se vzhledem robustního SUV. Vyšší a odolná konstrukce modelu HR-V (výška 1 605 mm) v kombinaci s působivým vzhledem přinášejí pocit bezpečí, ochrany, důvěry a užitné hodnoty.

Nový model HR-V nabízí cestujícím špičkový vnitřní prostor a díky převratnému systému sedadel Honda Magic Seat i vysokou univerzálnost. Vnitřní prostor modelu HR-V se vyznačuje vysoce kvalitními a příjemnými materiály a vkusným designem. Konstruktérům společnosti Honda se podařilo skloubit prostornost s dojmem sportovní a těsné kabiny.

Základní verze nového modelu HR-V bude k dispozici s velmi úsporným 1,6litrovým vznětovým motorem i-DTEC o výkonu 88 kW (120 k) nebo 1,5litrovým benzínovým motorem i-VTEC o výkonu 96 kW (130 k). Oba tyto motory patří do řady Honda Earth Dreams Technology. Vznětový motor má šestistupňovou manuální převodovku, zatímco pro benzínový motor je v nabídce šestistupňová manuální převodovka nebo převodovka CVT.

Nový model HR-V je součástí nastupující generace zcela nových vozů Honda, které jsou důkazem průkopnického přístupu značky k technologickým inovacím zvyšujícím spokojenost zákazníků. Prodej zcela nové modelové řady HR-V ve třech verzích bude v Evropě zahájen v polovině roku 2015.