Nový model 2015 Civic Type R

Po pětiletém čekání přichází v roce 2015 nejočekávanější hatchback na světě: Honda Civic Type R. Zcela novou Hondu Civic Type R, která je označována jako „silniční závoďák“, pohání nejextrémnější a nejvýkonnější motor Type R, který byl kdy vyroben. Tento model posouvá laťku v segmentu vysoce výkonných hatchbacků s pohonem přední nápravy.

Konstruktéři společnosti Honda se tentokrát inspirovali japonským slovem „Buttigiri“, které znamená „dostihnout a předstihnout“. Rozhodli se vytvořit takový model Type R, který by maximálně naplnil vysoké očekávání od značky s červeným emblémem. Nový Civic Type R byl zkonstruován tak, aby přinášel dynamický a špičkový výkon nejen na rychlých i klikatých silnicích, ale i na závodním okruhu. Zároveň nabízí snadné ovládání a praktické uspořádání typické pro všechny modely Civic.

Spojení světové premiéry nového VTEC TURBO motoru Honda, smyslného sportovního zvuku, agresivního funkčního stylingu a nového podvozku vybaveného moderními technologiemi, vyvolává jeden z nejúchvatnějších a nejvyhledávanějších zážitků z jízdy. Jediným stisknutím tlačítka se ze silničního modelu Civic Type R stává závodní stroj.

Nový model 2015 Civic Type R stojí na začátku nové éry značky Honda, která bude zaměřena na výkon. S důrazem na závodnickou krevní skupinu značky představuje to nejlepší z modelové řady Civic.

Nový model Civic Type R, který patří do letošního ročníku zcela nových vozů Honda, je důkazem novátorského přístupu k vývoji technologických řešení, jejichž cílem je zpříjemňovat život zákazníků. Tento model, dostupný pouze s pětidvéřovou karoserií a ve dvou verzích, má ambice vrátit značku Honda mezi přední výrobce výkonnostních hatchbacků s pohonem jedné nápravy. V Evropě bude jeho prodej zahájen v červenci 2015.