Nový Civic představen!

Honda představila ve Swindonu nový CIVIC. 

Na co se v nové generaci můžeme těšit:

 • Víceprvkové zavěšení zadní nápravy
 • Adaptivní tempomat jako standard
 • Apple Car Play a Android Auto
 • Lehčí karoserie s vyšší tuhostí
 • Nové 1.0 a 1.5 litrové benzínové motory VTEC TURBO
 • Více prostoru v interiéru a lepší výhled z vozu
 • Objem zavazadlového prostoru 478 litrů
 • Prémiové materilály a vysoká kvalita zpracování

Zcela nová Honda Civic desáté generace představuje pro společnost Honda zásadní posun v segmentu nižší střední třídy, protože má za sebou nejdelší program vývoje jednoho modelu v historii společnosti. 

Infotainment

Nový model Civic je k dispozici s druhou generací multimediálního systému Honda Connect 2. Tento systém nabízí vylepšené intuitivní ovládání a plnou integraci chytrého telefonu prostřednictvím aplikací Apple CarPlay® a Android Auto.

Díky integraci s aplikací Apple CarPlay může nyní systém Honda Connect 2 přinést funkce iPhonu do zážitku z jízdy. Rozhraní se přenáší prostřednictvím zabudovaného displeje nového modelu Civic. Řidiči mohou sledovat navigaci, volat, odesílat a přijímat zprávy a poslouchat hudbu z dotykové obrazovky nebo s použitím hlasových pokynů aplikace Apple Siri. Mezi podporované aplikace v CarPlay patří Phone (Telefon), Messages (Zprávy), Maps (Mapy), Music (Hudba) a další kompatibilní software jiných dodavatelů (podle specifikace). Aplikace CarPlay je kompatibilní s operačním systémem iOS 8.4 nebo novějším a generací iPhone 5 nebo novější.

Aplikace Android Auto umožňuje řidičům jednoduše a intuitivně používat chytré telefony Android prostřednictvím dotykového i hlasového rozhraní a zároveň minimalizuje riziko odvádění pozornosti. Aplikace Android Auto je kompatibilní s operačním systémem Android 5.0 a vyšším. Mezi podporované funkce patří Google Maps, Google Now, zasílání zpráv, hudba a řada dalších populárních aplikací (v závislosti na trhu).

Bezpečnost

Honda SENSING je systém technologií aktivní bezpečnosti a podpory řidiče, který je k dispozici standardně pro celou modelovou řadu Civic. Honda SENSING patří mezi nejucelenější systémy bezpečnostních technologií ve své třídě. Využívá kombinaci informací z radaru, z kamery a navíc z celé řady moderních snímačů a varuje řidiče a pomáhá mu v potenciálně nebezpečných situacích.

 Systém Honda SENSING obsahuje následující aktivní technologie zabezpečení:

 • Systém pro zmírnění následků nehody (Collision Mitigation Braking System, CMBS): pomáhá zastavit vůz, pokud systém vyhodnotí, že je nevyhnutelná kolize s vozidlem jedoucím vpředu.
 • Varování před čelní srážkou (Forward Collision Warning, FCW): sleduje vozovku před vozem, varuje řidiče před možnou kolizí a vizuálně a zvukově upozorňuje řidiče, aby zabránil kolizi.
 • Varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (Lane Departure Warning, LDW): aktivuje se, když vůz opouští aktuální jízdní pruh bez zapnutí směrových světel.
 • Zabránění sjetí z vozovky (Road Departure Mitigation, RDM): na základě dat z kamery na čelním skle sleduje, zda vůz nesjíždí z vozovky. Využívá elektrický posilovač řízení (Electric Power Steering, EPS), který mírnými úpravami udržuje vůz v jízdním pruhu. V některých situacích může rovněž brzdit.
 • Systém pro udržování v jízdním pruhu (Lane Keeping Assist System, LKAS): pomáhá udržovat vůz uprostřed aktuálního jízdního pruhu tím, že detekuje vodorovné dopravní značení a provádí malé úpravy řízení tak, aby se vůz nacházel uvnitř bílých pruhů.
 • Adaptivní tempomat (Adaptive Cruise Control, ACC): umožňuje řidiči nastavit požadovanou rychlost a odstup od vozidla jedoucího vpředu.
 • Rozpoznávání dopravních značek (Traffic Sign Recognition, TSR): sleduje a automaticky rozpoznává dopravní značky a zobrazuje je na přístrojové desce vozu.
 • Inteligentní rychlostní asistent (Intelligent Speed Assistance, ISA): kombinuje automatický rychlostní limit nastavený řidičem s TSR a automaticky upravuje rychlost vozu podle poslední dopravní značky.
 • Inteligentní adaptivní tempomat (Intelligent Adaptive Cruise Control, i-ACC): předvídá a automaticky reaguje na přejíždění ostatních vozidel do jízdního pruhu na víceproudých dálnicích. 

Motory

Nový Civic Hatchback je prvním modelem, který společnost Honda nabízí v Evropě s 1,0litrovým tříválcovým a 1,5litrovým čtyřválcovým benzínovým přeplňovaným motorem. Technická invence značky Honda již v historii přinesla řadu nejoceňovanějších a velmi výkonných motorů v oboru. Konstrukce těchto nových hnacích jednotek VTEC TURBO je zaměřena především na dynamický výkon a podporu oduševnělého a sportovního charakteru nového modelu Civic. Zároveň tyto motory dosahují velmi konkurenceschopné úspory paliva a účinnosti. Oba motory budou k dispozici buď s nově zkonstruovanou šestistupňovou manuální převodovkou nebo s automatickou převodovkou CVT.

1.5  litrový VTEC TURBO

Benzínový čtyřválec

1,0litrový VTEC TURBO

Benzínový tříválec

 

6MT

CVT

6MT

CVT

Typ

4 ventily/válec

4 ventily/válec

Výkon

182 k

(134 kW) při 5 500 ot./min.

182 k

(134 kW) při 6 000 ot./min.

129 k (95 kW) při 5 500 ot./min.

Točivý moment

240 Nm při 1 900 - 5 000 ot./min.

220 Nm při 1 700 - 5 500 ot./min.

200 Nm při 2 250 ot./min.

180 Nm při 1 700 - 4 500 ot./min.