Honda je podle průzkumu mezi 30 000 evropskými řidiči nejspolehlivějším výrobcem

  • Společnost Honda byla na základě průzkumu Organizace spotřebitelů a uživatelů (OCU) vyhodnocena jako nejspolehlivější výrobce automobilů.
  • Podle výsledků má model Honda Jazz nejmenší pravděpodobnost dostat se do autodílny. Vysoké hodnocení získaly také modely Civic, CR-V a Insight.
  • Průzkum probíhal mezi 30 000 evropskými řidiči a týkal se 178 různých modelů.
  • Průzkum byl zaměřen na spolehlivost a zkušenosti evropských motoristů.

Organizace spotřebitelů a uživatelů (OCU) provedla průzkum mezi 30 000 evropskými řidiči, který byl zaměřen na spolehlivost 178 různých modelů. Podle výsledků zákazníci vyhodnotili značku Honda jako nejspolehlivější.

Značka Honda dosáhla v průzkumu celkově prvního místa, když získala hodnocení spolehlivosti 93/100, a dalších 79 % účastníků průzkumu se vyjádřilo, že by vůz Honda doporučili. Model Honda Jazz byl vyhodnocen jako nejlepší auto z hlediska spolehlivosti v kategorii „užitkových“ vozidel. Mezi dalšími vozy značky Honda byly rovněž vysoce hodnoceny modely Civic, CR-V a Insight, které se ve svých kategoriích dostaly mezi 10 nejspolehlivějších vozů.

Při nákupu auta se spotřebitelé rozhodují především podle ceny, spotřeby, praktičnosti a spolehlivosti. Průzkum organizace OCU se zaměřil na spolehlivost. Cílem bylo zjistit, zda se majitelé vozů v minulém roce setkali se závadami, případně o jaké typy problémů se jednalo. Na základě těchto dat byl sestaven index spolehlivosti, podle kterého lze porovnávat pravděpodobnosti závady mezi různými značkami a modely na trhu.

„Spolehlivost a kvalita jsou synonyma značky Honda,“ podotýká pan Philip Ross, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe. „Výsledky tohoto průzkumu jasně ukazují, jak důležitý je závazek kvality, který má společnost Honda vůči svým zákazníkům. Společnost Honda považuje za důležité zajistit, aby se zákazníci mohli radovat ze svých vozů Honda, užívat si jízdu a přitom mít jistotu, že se jedná o nejméně poruchové vozy.“

Další informace o tomto průzkumu jsou k dispozici na adrese: https://www.ocu.org/organizacion/prensa/press-releases/2014/fiabilidad-auto