www.smucler.cz

Volkswagen investuje do vývoje motorů přes 20 miliard euro

2. 5. 2017

Koncern Volkswagen plánuje investici 20 miliard euro do vývoje spalovacích a elektrických motorů.

Aby Volkswagen snížil spotřebu spalovacích motorů o 10-15 procent, v následujících pěti letech vloží do jejich vývoje asi 10 miliard euro. Koncernu nic jiného nezbývá – musí reagovat na zpřísňování emisních norem po celém světě.

Jaké technologie Volkswagen zvolí?

V posledních letech jsou stále oblíbenější benzínové motory ( TSI) na úkor těch naftových ( TDI). Vývoj ale musí pokročit dál. Stejně jako u dalších výrobců vozidel Volkswagen vidí budoucnost v elektrickém a hybridním pohonu. Právě do hybridních pohonů pro americký trh bude Volkswagen investovat asi 9 miliard euro. 

Elektřina v automobilech zažívá rozvoj, o čemž se můžeme přesvědčit i díky inovaci modelu e-Golf nebo novému konceptu I. D. BUZZ.

Volkswagen musí spořit

Kromě investice do rozvoje motorizací musí Volkswagen kvůli kauze s emisemi šetřit. Už před pár měsíci se mluvilo o omezení výroby některých méně atraktivních modelů z koncernu ( Mii, Citigo..). Teď to vypadá, že se bude omezovat počet vyvíjených pohonných jednotek – do roku 2020 se jich má údajně vyvíjet až o 40 % méně. Z nabídky benzínových motorů bude k dispozici pouze litrový tříválec, patnáctistovka a vrcholný dvoulitr.

Dále by vás mohlo zajímat

Volkswagen sbírá medaile v soutěži flotilových vozů

>  ID.3 se stal Flotilovým elektroautem roku 2021 na základě hlasování odborné poroty >  Modely ID.3 a Golf bodovaly druhými místy v kategoriích Ekologické vozy a Referentské vozy >  Prestižní anketa o nejlepší flotilové automobily se uskutečnila již poosmé Značka Vol...

číst dále

Šmucler TV - 43. díl

Nový Caddy je tu. Kolik je v něm místa? To zjistí Vašek v testu.

číst dále

ŠKODA AUTO dodala v roce 2020 zákazníkům na celém světě

ŠKODA AUTO dodala zákazníkům v roce 2020 celkem 1 004 800 vozů a již posedmé v řadě tak překonala milionovou hranici. Na pozadí náročné situace spojené s pandemií koronaviru tento výsledek jasně potvrzuje účinnost přijatých opatření na podporu prodeje. Po uzavření českých výrobních závodů a doč...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2021 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl