www.smucler.cz

Tiguan přijíždí ve verzi OFFROAD a OFFROAD+

15. 2. 2019

V nabídce Volkswagenu se nově objevuje Tiguan ve verzi OFFROAD. Tiguan OFFROAD dává najevo své zaměření na první pohled, přední část je elegantní, robustní a především nabízí větší nájezdový úhel oproti standardnímu modelu a integrovaný spodní ochranný panel. O trakci na všech druzích povrchu se stará sériově dodávaný pohon všech kol 4Motion se systémem 4Motion Active Control. Tiguan s paketem OFFROAD je již nyní možné objednávat.

Paket OFFROAD, který rozšiřuje možnosti využití modelu Tiguan, lze pořídit za 23 700 Kč. Na silnici se Tiguan s terénním paketem stále prezentuje dynamickým dojmem, nabízí však ještě lepší jízdní vlastnosti mimo ně. Nový přední nárazník s ozdobnými prvky poskytuje lepší průchodnost terénem díky větší nájezdovému úhlu 23,8 ° místo standardním 17,4 °. Ochranu pohonného ústrojí a dalších důležitých komponentů zajišťuje robustní kryt motoru a převodovky.

Přizpůsobí se každému povrchu

V terénu je Tiguan zdatný i díky pohonu všech kol 4Motion se systémem 4Motion Active Control a voličem jízdních režimů. Pomocí multifunkčního ovládacího prvku na středové konzoli si řidič přizpůsobuje chování vozu. Zvolit je možné režimy Onroad, Offroad a Snow. Jízdní režimy přizpůsobují nastavení systému pohonu a asistenčních systémů podle stavu povrchu a aktuální situace tak, aby byla zaručena maximální trakce.

Přitažlivé designové prvky

Paket OFFROAD se od standardního modelu liší i designovými prvky, nabízí například černé střešní ližiny, černé kryty vnějších zpětných zrcátek a střešní spoiler. V interiéru se objevují prvky pro jeho větší odolnost, pedály a opěrka nohy z kartáčované ušlechtilé oceli či gumové rohože, a také volant a hlavice voliče obšité kůží. Terénní verze Tiguanu je dodávána s novými černými 18" koly Sebring Black, 19" koly Auckland nebo 20" koly Kapstadt.

Tiguan OFFROAD se nabízí v sedmi barvách karoserie, na výběr je šedá Pure, bílá Pure, metalické laky modrá Atlantic, šedá Indium a stříbrná Tungsten, dále lak s perleťovým efektem černá Deep a perleťový lak bílá Oryx.

Paket OFFROAD+

Při volbě paketu OFFROAD+, který je dodávaný za příplatek 54 700 Kč, je možné zvolit dvoubarevné lakování karoserie s černou střechou (není dostupné pro černou Deep). Celkem tak lze vybírat ze 13 barevných kombinací. Paket navíc obsahuje například černý strop nebo aktivní systém svícení s LED světlomety.

Samozřejmostí pro obě nové verze modelu Tiguan je široká nabídka výbavy na přání, mezi níž se řadí například digitální přístrojový panel Active Info Display, navigační systém Discover Pro, asistent pro manévrování s přívěsem Trailer Assist nebo adaptivní regulace podvozku DCC.

Dále by vás mohlo zajímat

Volkswagen zakončil rok 2020 jako jednička mezi importéry

>  V České republice bylo v roce 2020 registrováno 16 767 nových osobních vozů Volkswagen >  Pětice nejúspěšnějších modelů: Golf, Tiguan, Passat, Touran a Polo >  Úspěšné zahájení prodeje elektromobilu ID.3 se 101 registracemi Volkswagen potvrdil v loňském roce pozici ne...

číst dále

S vozy ŠKODA v zimě pohodlně a bezpečně

› Električtí pomocníci ve vozech ŠKODA vyhřívají čelní sklo, zrcátka, sedadla a volant › Účinně zprostředkují optimální výhled a zajistí ruce i nohy v teple › Inovativní tepelné čerpadlo ve voze ŠKODA ENYAQ iV bude vůz vyhřívat ještě efektivněji a zvýší jeho dojezd Po desetiletí bylo v au...

číst dále

ŠKODA OCTAVIA nominována na cenu

Nová ŠKODA OCTAVIA se uchází o své další mezinárodní ocenění. Čtvrtá generace bestselleru automobilky ŠKODA byla nominována do užšího výběru renomovaného ocenění "Auto roku". Z celkem 29 kvalifikovaných nových automobilů uvedených na trh během posledních dvanácti měsíců se ŠKODA OCTAVIA dostala...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2021 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl