www.smucler.cz

Startuje sériová výroba modelu Superb iV

18. 9. 2019

V závodě automobilky Škoda Auto v Kvasinách dnes z výrobní linky sjel první vůz Škoda Superb iV. Příprava linky na výrobu prvního elektrifikovaného sériového modelu značky Škoda vyžadovala investici přibližně 12 milionů eur. Superb iV s plug-in hybridním pohonem je vyráběn výhradně ve výrobním závodě v Kvasinách. Investice umožnila úpravu svařovny a montážní haly, díky čemuž se Superb iV vyrábí na stejné lince jako vozy se spalovacími motory.

„Zahájení sériové výroby vozu Škoda Superb iV představuje velký krok do budoucnosti. V posledních měsících jsme důsledně pracovali na tom, abychom umožnili spuštění výroby prvního modelu s plug-in hybridním pohonem v závodě v Kvasinách. Dnešní den je výsledkem skvělého týmového výkonu,” říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za výrobu a logistiku.

Vzhledem k odlišnosti podlah vozů se spalovacím a plug-in hybridním pohonem bylo třeba některá zařízení ve svařovně upravit nebo nově nainstalovat. Původní hala oddělení kvality byla zcela přebudována a pro efektivní výrobu muselo dojít k novému uspořádání pracovišť v rámci montáže. Ve výrobní lince byl nainstalován další zásobník pro podvozkové rámy a manipulátor pro vysokonapěťové a 12voltové akumulátory.

Vzdělání je základem úspěchu

Společnost Škoda Auto kromě vylepšení svého výrobního závodu pokračuje ve vzdělávání zaměstnanců v oblasti elektromobility. Z toho důvodu v Kvasinách vybudovala tréninkové centrum, v němž od jeho otevření absolvovalo školení již 5 500 zaměstnanců.

Výroba modernizovaného modelu Superb třetí generace se spalovacími motory probíhá v závodě v Kvasinách již od července 2019. Kromě vlajkové lodi značky se zde vyrábí také SUV modely Karoq a Kodiaq. V roce 2018 poprvé vyjelo z bran tohoto závodu, kde je zaměstnáno zhruba 9 000 zaměstnanců, přes 300 000 vozů během jednoho kalendářního roku.

Výkonný a praktický

O pohon modelu Superb iV se stará benzínový motor 1.4 TSI společně s elektromotorem, jež produkují celkový systémový výkon 160 kW (218 k). Dojezd v čistě elektrickém režimu dosahuje až 56 kilometrů dle metodiky WLTP, celkový dojezd na jedno nabití a natankování je až 930 kilometrů. Plug-in hybridní pohon je k dispozici pro výbavové stupně Ambition a Style a také pro verze Sportline a L&K. Uvedení na trh je plánováno na začátek roku 2020.

Dále by vás mohlo zajímat

SEAT Leon se zvýhodněným paketem FR Black Matt

SEAT Leon je nyní ještě dostupnější! Španělská značka připravila pro české zákazníky výhodnou nabídku v podobě paketu FR Black Matt. Pořízení vozu SEAT Leon FR Black Matt navíc usnadňují akční nabídky financování SEAT Financial Services. Za zvýhodněné ceny je k dostání rovněž originální příslu...

číst dále

Volkswagen ukázal oficiální skici 8. generace modelu Golf

Volkswagen dva týdny před premiérou 8. generace modelu Golf zveřejnil první oficiální skici exteriéru a interiéru, které zřetelně ukazují, jakým směrem se design bestselleru bude ubírat. Prezentovat se bude sportovnějším, více odvážným vzhledem zvenku i vevnitř. Nová generace Golfu se vyznačuj...

číst dále

Škoda Kamiq patří mezi finalisty ceny AUTOBEST 2020

Škoda Kamiq , nové městské SUV mladoboleslavské automobilky, patří mezi pět vozů, které se utkají o titul „Best Buy Car of Europe in 2020”. Tento titul se uděluje každoročně už od roku 2001. V porotě AUTOBEST rozhodují uznávaní novináři z 31 evropských zemí. O vítězi se rozhodne po závěrečných ...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2019 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl