Rallye Šumava 2023 26.4.2023

57. ročník Rallye Šumava a 31. ročník Historic Vltava Rallye je minulostí. Akce se zúčastnilo i Autocentrum Šmucler jako jeden z hlavních partnerů. Měli jsme vlastní program s několika soutěži o lístky na rallye a také o Škoda Enyaq RS Coupé iV na víkend.

Mezi posádkami Historic Vltava Rallye mělo Autocentrum i své želízko v ohni a to pilota Radka Touše a navigátora Lukáše Hronka s vozem Škoda 120 S, které Autocentrum v minulosti podporovalo. Ti svůj závod dokončili na 31.místě celkově a na 3.místě ve třídě C1.

V hlavním závodě zvítězil ve velice dramatickém souboji plzeňský rodák Václav Pech s navigátorem Petrem Uhlem před největšími rivaly Janem Kopeckým a jeho spolujezdcem Jan Hlouškem. Třetí dojel Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou.

Do čela pořadí se ale dostal Kopecký, jelikož Pech závodí s vozem Ford Focus WRC, který se do hodnocení šampionátu nepočítá. 
Pro Pecha je to šesté vítězství na šumavské rallye. V loňském ročníku přišel Václav Pech o vítězství v úplném závěru, kdy jej zastavili technické problémy.

Za měsíc 19. – 20. května se pojede další závod domácího šampionátu a to Rallye Český Krumlov.

Děkujeme všem našim zaměstnancům, kteří se podíleli na bohatém doprovodném programu. Již teď se těšíme na další ročník!

Fotogalerie

      ZDE