www.smucler.cz

Arteon po modernizaci: Nově ve verzi Shooting Brake!

5. 7. 2020

Volkswagen představil modernizovaný model Arteon, který nabídne vylepšení po technické stránce i svěžejší design. Ale co je ta vůbec nejzajímavější novinka? Arteon bude dostupný ve dvou karosářských variantách – jako sedan a nově i ve verzi Shooting Brake! Arteon Shooting Brake je zcela nová interpretace konceptu kombi Variant, který je známý z modelových řad  Passat a Golf.

Design obou verzí kombinuje honosnou eleganci a sportovního ducha. Výrazné charisma je podpořeno táhlými liniemi, novou nepřerušovanou světelnou lištou na přední masce či specifickými spodními otvory pro přívod vzduchu. Maska chladiče plynule navazuje na kapotu motoru a společně tak tvoří přitažlivý celek. Modely Arteon a Arteon Shooting Brake se liší tvarem zadní části karoserie od střešních B sloupků dále. Zatímco u sedanu klesá linie střechy plynule a zadní část připomíná kupé, u verze Shooting Brake jsou linie střechy a oken protaženy až k zádi.

Nově jako plug-in hybrid

Mezi technické novinky, které se uplatňují u obou karosářských verzí, patří plug-in hybridní pohon. Zatím nebyly zveřejněny konkrétní údaje, ale kratší cesty by měly modely Arteon eHybrid1 a Arteon Shooting Brake eHybrid1 bez problémů zvládnout v čistě elektrickém režimu. Zejména tedy v městském provozu se tyto modely budou většinu času vyznačovat nulovými lokálními emisemi.

Vrcholné „R“

Vrcholnou verzí této modelové řady bude Arteon R, který má ambice zaujmout i v kategorii prémiových sportovních vozů. O zajištění efektivního přenosu hnací síly na silnici se stará mj. nová technologie R-Performance Torque Vectoring, která má za úkol variabilní rozdělování točivého momentu jak mezi nápravami, tak v určitých situacích i mezi zadními koly. Samozřejmostí je jedinečný „R“ design.

Spousta prostoru pro všechny a pro všechno

Arteon se může pochlubit obrovským vnitřním prostorem. Prostor pro nohy cestujících na zadních sedadlech je největší v dané kategorii s hodnotou 1016 mm. Verze Shooting Brake pak nabízí díky protáhlé linii střechy také spoustu místa pro hlavu. Základní objem zavazadlového prostoru je v případě sedanu 563 l a u verze Shooting Brake 565 l. Po sklopení zadních sedadel vznikne prostoru o objemu 1557 l u sedanu a 1632 l u verze Shooting Brake, ložná plocha má v tomto uspořádání u obou variant délku 2,09 m.

Bezstarostná jízda

Rozsáhlá nabídka asistenčních systémů zahrnuje mj. volitelný systém Travel Assist. Travel Assist umožňuje částečně automatizovanou jízdu rychlostí až 210 km/h. Jeho součástí je adaptivní tempomat ACC s prediktivní regulací rychlosti jízdy, který kromě udržování vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla dokáže rychlost přiměřeně upravovat i v případě omezení povolené rychlosti, před zatáčkou, křižovatkou nebo na hranici obce. V rámci systému Travel Assist je dostupný rovněž systém pro udržování jízdního pruhu Lane Assist či asistent pro nouzové brzdění Front Assist s rozpoznáváním chodců.

Dále by vás mohlo zajímat

Aditivní výroba posouvá limity při vývoji a výrobě vozů

Aditivní výroba je moderní způsob výroby dílů v mnoha různých oblastech. Díky aditivní výrobě je možné vyrábět díly bez použití forem, prakticky eliminuje omezení z hlediska konstrukce a designu a navíc je u řady výrobků několikrát rychlejší oproti běžné výrobě. Možnosti využití této technologie...

číst dále

Jízda modelu Škoda Enyaq iV v číslech

Příchod nového modelu Škoda Enyaq iV znamená velký krok pro značku Škoda v oblasti elektromobility. Jde o první sériově vyráběný model značky postavený na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Nabízí typické přednosti vozů značky Škoda, jako je velkorysá nabídka p...

číst dále

Žákovský vůz Slavia očima Jana Kopeckého a Jana Hlouška

Nedávno žáci Středního odborného učiliště Škoda Auto představili žákovský vůz pro rok 2020. Nyní kvality modelu Slavia otestoval nejrychlejší spolupracovník značky Škoda, závodník Jan Kopecký. Tovární jezdec týmu ŠKODA Motorsport spolu s novým spolujezdcem Janem Hlouškem vzali žákovský vůz na ...

číst dále

Z našeho Instagramu

více zábavy na našem Instagramu
© 2020 Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl